KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Müftüden Karabalık’a teşekkür belgesi
 Müftüden Karabalık’a teşekkür belgesi
Güncel
04 Ekim 2012 Perşembe 12:11
  • 856
  • 0

Müftüden Karabalık’a teşekkür belgesi

Camiler ve Din Görevlileri Haftası kutlamaları çerçevesinde, verdikleri desteklerden dolayı Kartepe Kaymakamı Ünaldı ve Belediye Başkanı Karabalık’a teşekkür belgesi verildi
Kartepe İlçe Müftülüğü, Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi`nde düzenlenen ‘Camiler ve Din Görevlileri Haftası` kutlamaları ile sürüyor. Programda müftülüğe verdiği desteklerinden dolayı Belediye Başkanı Şükrü Karabalık`ın da aralarında bulunduğu ilçe protokolüne teşekkür belgeleri verildi. Hafta kutlamaları çerçevesinde İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu da 5 Ekim Cuma günü Uzunçiftlik Kültür Merkezi`nde ‘Engelliler ve Cami` konulu sohbette bulunacak.
 
HERKES OKUYACAK 
Haftaya resmi daire ziyaretleri ile başladıklarını belirten İlçe Mütüsü İsmail Gülşen, “Bütün camilerde dinin öğretildiği ve huzur kaynağı olan camilere gelen insanların ruhen rehabilite edildiği bir hizmete ulaşmak istiyoruz. Bu huzur gönülden başlayarak halka halka evlere, topluma ve oradan milletin tamamına yansıyacaktır. Kartepe`de Kur`an okumasını bilmeyen hiçbir aile kalmamalı. Kur`an kurslarımızın fiziki durumları da daha iyi hale getirilmeli ve bunun için gerekli destek verilmesi gereklidir” dedi. 
 
YARDIM KOLAYLIĞI
Aralarında Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık`ın da yer aldığı ilçe protokolünün eksiksiz katılım sağladığı programa cami dernek yöneticileri, cami görevlileri ve Kur`an kursu öğreticileri de ilgi gösterdi. Cami dernekleri adına Uzunçiftlik Emekevler Camii Derneği Başkanı Mehmet Çelik de, cami derneklerinin çektikleri maddi sıkıntılara dikkat çekerek il yöneticilerinden Kartepe camilerine yardım toplama konusunda kolaylıklar göstermesini istedi. 
 
TEŞEKKÜR BELGESİ 
Din görevlileri adına söz alan Kartepe Din Görevlileri Derneği Başkanı ve Kartepe Merkez Camii İmam Hatibi Muammer Çiçek de, ülkemizde din hizmetine büyük imkanlar verildiğini bu iyi imkanlarla daha iyi hizmet edilmesi gerekliliğine vurgu yaptı. Program, müftülüğe verdikleri desteklerden dolayı Kartepe Kaymakamı Mustafa Ünaldı ve Belediye Başkanı Şükrü Karabalık`a teşekkür belgeleri takdim edilmesi ardından son buldu.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ