KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
NCITY’nin lezzet abidesi
 NCITY’nin lezzet abidesi
Güncel
20 Ekim 2012 Cumartesi 09:33
  • 3968
  • 3

NCITY’nin lezzet abidesi

Birbirinden özel soslarla hazırladığı döner ve kebap çeşitleriyle kebap sektörüne yeni bir soluk kazandıran Abide Kebap ve Lahmacun Salonu odun ve kömür ateşinde eşsiz damak tadları yaratıyor
Yemek sektöründe bir hayli yeni olan Yunus Karakaya ile Azim Durulmuş, Konya`da bulunan Abide Kebap`ın sahibi Dursun Uyar`dan Franchise olarak aldıkları Abide Kebap ve Lahmacun Salonu`nu İzmitlilerle buluşturdu. Birbirinden özel soslarla hazırlanmış döner ve kebap çeşitleriyle kısa sürede herkesin beğenisini kazanan Abide Kebap, 100 metrekare alanda 10 personelle NCITY Alışveriş Merkezi`nde hizmet veriyor. 
 
YÜZDE YÜZ DANA ETİ 
Lezzette ve kalitede iddialı olduklarını söyleyen Yunus Karakaya, “Etimiz Konya Aksaray`dan özel geliyor. Her ürünümüzde yüzde 100 dana eti kullanıyoruz. Ürünlerimiz taş fırında pişiyor. Bu açıdan AVM içine farklı bir tarz getirdik. Diğer şubelerimizde balık eti de mevcut ama biz sadece kırmızı et hizmeti veriyoruz. Farklı tadımız ve kalitemizle iddialıyız. Lezzetimizi bir kere tadan bir daha vazgeçemiyor” dedi.
 
IZGARANIN HER ÇEŞİDİ 
Abide Kebap`ta Yemen tavuğundan kuzu çöp şişe, kuzu güveçten İskender'e ve Konya`nın etli ekmeğinden Mevlana pidesine kadar aklınıza gelen her türlü kebap, lahmacun, pide çeşidini bulmanız mümkün. Her güne özel bir yöresel çorbaların yapıldığı Abide Kebap`ın künefesi de damaklarınızı şenlendirecek kadar leziz. Hafta içi her gün sabah 10.00 ile akşam 22.00 arası açık olan Abide Kebap`ın yurt dışında da şubeleri mevcut.
 
YAPRAK DÖNERİ HARİKA
Abide Kebap`ın yedikçe tadına doyamayacağınız leziz yaprak dönerinin en büyük özelliği etinin ince ince açılarak özel sosla terbiye edilip bir gün sonra pişirilmesi ve döner yapılırken kesinlikle kıyma kullanılmaması. Abide Kebap`ın pişirildikten sonra taş fırında özel hazırlanan Hatay usulü lavaş ya da tombul ekmekle sunulan yaprak döneri İzmit`te marka olmaya aday. Lahmacun konusunda da bir hayli iddialı olan Abide Kebap`ın İskender sosu da alışılmış İskender soslarından farklı.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ