KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
ODTÜ KYÖD’ün matematik sevgisi
 ODTÜ KYÖD’ün matematik sevgisi
Güncel
21 Ekim 2012 Pazar 10:07
  • 991
  • 0

ODTÜ KYÖD’ün matematik sevgisi

ODTÜ KYÖD’ün 7. sınıf öğrencileri, Nesin Matematik Köyü’nü ziyaret etti, matematiği bir kez daha sevdi
ODTÜ KYÖD 7. sınıf öğrencileri, matematik sevdasının doğayla, paylaşımla, imeceyle buluştuğu Nesin Matematik Köyü`ndeydi. Nesin Matematik Köyü, İzmir`in cennet köşelerinden Şirince`ye 1 kilometre uzaklıkta. Nesin Vakfı`na ait olan 30 dönümü zeytinliğe ayrılan köy, toplam 55 dönümlük arazi üzerine kurulu. Nesin Matematik gönüllüleri, gençlerde matematik sevgisini yeşertmek ve büyütmek amacında.
 
15 ÖĞRENCİ 
ODTÜ KYÖD, 15 öğrenci ve 2 öğretmen ile Nesin Matematik Köyü`ne gitmek üzere İzmir Şirince`ye bir gezi düzenledi. ODTÜ KYÖD öğrencileri; sosyal bilgiler, matematik, fen ve teknoloji öğretmenleri tarafından hazırlanan gezi programıyla eğlenceli ve öğretici bir hafta sonu geçirdi. Efes Antik Kenti ziyaret eden öğrenciler yalnız sosyal bilgiler dersindeki konuları öğrenmekle kalmadı aynı zamanda tarih bilincini geliştirme fırsatı da yakaladı. 
 
GEZDİLER
ODTÜ KYÖD öğrencileri, Şirince Köyü`nün eşsiz tarihi yapısında yöresel yemeklerden oluşan öğle yemeği yedikten sonra Artemis Şarap Fabrikası`nı da ziyaret etti. Öğrenciler, fen ve teknoloji dersleriyle ise ‘Fermantasyon` (mayalanma) konusunu gözlemleyerek öğrenme fırsatı buldu. Şirince gezisini tamamlayan ODTÜ KYÖD öğrencileri, Nesin Matematik Köyü`nde bir gece konaklayarak matematik sevgisiyle kurulmuş köy hakkında bilgi aldı ve matematik köyünü gezdi. 
 
İLGİ GÖRDÜ
Prof. Dr. Ali Nesin ile tanışan ODTÜ KYÖD öğrencileri, Prof. Nesin`in sonsuzluk üzerine hazırladığı dersi dinleme fırsatı yakaladı. Ali Nesin, dersin sonunda yönelttiği zeka sorularıyla öğrencilerin matematik farkındalıklarını artırdı. Nesin`in farklı ve eğlenceli anlatımlı dersi, öğrenciler tarafından büyük bir ilgi ve katılımla tamamlandı. Dersin ardından öğrenciler, Ali Nesin ile sohbet etme ve kitaplarını imzalatma fırsatı yakaladı. 
 
DEVAM EDECEK
Etkinliğin ardından Nesin Matematik Köyü gönüllüleri, ODTÜ KYÖD tarafından organize edilen ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdi. ODTÜ KYÖD öğrencileri ve öğretmenleri ise, geleneksel hale gelen matematik köyü gezisinin devam edeceğini belirtti. Dolu dolu bir hafta sonu geçiren öğretmen ve öğrenciler, tekrar buluşmak üzere ve daha geniş çaplı paylaşımlar yapmak dileğiyle Nesin Matematik Köyü`nden ayrıldı.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ