KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8107 TL
  • 6.5687 TL
  • 7.3668 TL
Kocaeli Zirve
Okul kantinlerinde hijyen denetimi
 Okul kantinlerinde  hijyen denetimi
Güncel
30 Eylül 2010 Perşembe 17:58
  • 1145
  • 0

Okul kantinlerinde hijyen denetimi

Büyükşehir Belediyesi yeni eğitim-öğretim döneminin ilk günlerinde çocukların sağlıklı gıdaya ulaşmasını için okul kantinlerini sıkı denetime tabi tutuyor
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Tarım İl Müdürlüğü ile okul kantinlerini denetliyor. Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Gıda Kontrol Şube Müdürlüğü, Zabıta Daire Başkanlığı İhtisas Zabıta Şube Müdürlüğü, İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri ve ilçe belediyelerinin zabıta ekipleri tarafından denetimler titizlikle yapılıyor.
 
 
39 OKULDA YAPILDI
Yeni eğitim döneminde yapılan sağlık denetimleri Çayırova ilçesinde 23, Karamürsel ilçesinde 7 ve Darıca ilçesinde ise 9 okul olmak üzere 39 okulda sürdü. Teknik ve hijyen yönünden yapılan çalışmalar neticesinde sağlığı zararlı etkileri olabilecek herhangi bir olumsuzluğa rastlanmadı. Denetimler eğitim–ğretim dönemi boyunca tüm okul kantinlerini kapsayacak şekilde devam edeceği bildirildi.
 
 
TİTİZ DENETİMLER
Kocaeli`de faaliyet gösteren 540 okula yapılacak olan denetimlerde satışa sunulan gıdaların gerekli saklama koşullarına sahip olması, işyeri ruhsatları, üretim izinleri, satış yerlerinin teknik şartnamelere uygunluğu etiket bilgilerinin tam olması, ambalajlarının bulunmasına dikkat ediliyor. Ayrıca insandan insana geçebilecek hastalıklarının ortaya çıkmasını önlemek için işyerinde çalışan personelin sağlık muayene kartları inceleniyor. 
 
 
AİLELERE ÇAĞRI
Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ayrıca aileler ve öğretmenlere çağrıda bulundu. Gıda maddesi satın alırken nelere dikkat edilmesi gerektiği hakkında temel konulardan bahsetmenin bile çocukların gıda konusunda bilinçlenmesine çok büyük yararları olacağını ifade eden yetkililer, okul çağındaki çocukların ‘güvenilir gıdaya ulaşma yolları` konusunda mutlaka bilinçlendirilmesi gerektiğini de vurguladı. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ