KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
Okul kantinlerine sıkı denetim
 Okul kantinlerine sıkı denetim
Güncel
03 Kasım 2012 Cumartesi 10:26
  • 776
  • 3

Okul kantinlerine sıkı denetim

Başiskele Belediyesi’ndeki okulların kantinleri sıkı bir denetimden geçti. Eksiği bulunan işletmeler hakkında tutanak tutuldu
Başiskele Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gıda Kontrol Şube Müdürlüğü ile zabıta daire başkanlığı ekipleri, ilçede bulunan devlet ve özel okulların kantinlerinde denetim yaptı. Ekipler; ruhsat, hijyen ve asitli içeceklerin satılıp satılmadığı konusunda denetim gerçekleştirdi. Eksiği bulunan kantinlere ise süre verilerek tutanak tutuldu.
 
ÇOCUKLAR İÇİN
Kantin, yemekhane ve mutfakların kontrollerinin yanı sıra; portör muayenesi, kantin işletme hakkı, ambalajlı ürünlerin son kullanma tarihi, hijyen ile çalışanların temizlik gereklerini yerine getirip getirmedikleri de incelendi. Gıda güvenliği, işyeri ve personel hijyeni gibi öğrencilerin sağlığı için önem arz eden konularla birlikte ‘Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı` kapsamında okul kantinlerinde satışı yasaklanan yiyecekler de denetimden geçti.
 
DEVAM EDECEK
Gazlı, aromalı ve kolalı içecekler ile kızartma ve cips türü ürünler sıkı sıkıya incelendi. Başiskele Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, satışı yasaklanan ürünleri okul kantinlerinde bulunduranlar hakkında gerekli ikaz ve uyarılarda bulunarak tutanak tuttu. Gıda zehirlenmeleri ve çeşitli hastalıklar gibi yaşamı olumsuz etkileyebilecek etkenlerin önüne geçmek amacıyla yapılan denetimler sıklıkla devam edecek.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ