KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6871 TL
  • 6.3796 TL
  • 7.0960 TL
Kocaeli Zirve
Okulda bir garip soygun
 Okulda bir garip soygun
Güncel
19 Ekim 2012 Cuma 08:36
  • 2145
  • 1

Okulda bir garip soygun

Kandıra'da bir ilkokulunda güvenlik kameralarının görüntülerinin kaydedildiği 4 adet bilgisayar kasası çalındı
Kandıra Kocakaymaz Köyü`nde bulunan Yunus Emre İlkokulu'nda önceki gece geç saatlerde şaşırtıcı bir hırsızlık olayı yaşandı. Hırsız ya da hırsızlar, okuldaki 4 adet bilgisayar kasasını çaldı. Çalınan bilgisayarların, okulun güvenlik kamera görüntülerinin kaydedildiği bilgisayarlar olduğu için çalındığı sanılırken, okuldaki daha değerli eşyalara da dokunulmaması bu iddiayı güçlendiriyor.
 
KORKULUKLARI AŞTILAR
Alınan bilgilere ve iddialara göre Kandıra yolu üzerinde bulunan Kocakaymaz Yunus Emre İlkokulu'na önceki gün sabah saatlerinde gelen hizmetli, okul kapısını açmak istedi. Ancak okul kapısının yanında bulunan demir korkulukların yerinde olmadığını ve pencerenin de açık olduğunu gördü. Okulu kontrol eden hizmetli okul müdürü Seyfettin Elmastaş'ın kapısının kırılarak açıldığını farketti. Durum hemen okul yönetimine haber verildi. Okul yönetimi ise hemen jandarma ekiplerini aradı. Okula gelen jandarma ekipleri geniş çaplı bir araştırma da bulundu. 
 
KAPSINI DA KIRDILAR
Yunus Emre İlkokulu Müdürü Seyfettin Elmastaş'ın odasında bulunan bilgisayar kasası ile yine müdüre ait laptopun çalındığı ve okul aile birliği odasında bulunan 3 adet bilgisayar kasası olmak üzere 4 bilgisayar kasası ile bir adet dizüstü bilgisayarın çalındığı tespit edildi. Öte yandan hırsız ya da hırsızların okul aile birliği odası camında bulunan korkulukları kırarak okula girdiği, okula ait bazı güvenlik kameralarını devre dışı bıraktıkları öne sürüldü. Okulda bulunan 4 bilgisayar kasası ile bir adet dizüstü bilgisayarın çalınmasının ardından jandarma ekipleri soruşturma başlattı.
 
BİR ŞEY Mİ GİZLENİYOR
Yaşanan bu olayın basit bir hırsızlık olayı olmadığı öne sürüldü. Yine iddialara göre okulda projeksiyon aletleri, daha değerli bilgisayarlar ve monitörler bulunuyordu. Ancak hırsız ya da hırsızlar bunlara ellerini dahi sürmediği ve 4 adet eski olduğu öne sürülen bilgisayar kasasını çaldığı tespit edildi. Bilgisayar kasalarının, okul etrafında bulunan güvenlik kameralarının görüntülerini kaydettikleri kasalar olduğu için çalındığı iddia ediliyor. Bu bilgisayar kasalarının çalınması ise akıllara, Kandıra yolu veya okul çevresinde işlenen bir suçun görülmesinin istenmemesi olabileceği ihtimalini getiriyor. 

 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ