KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
Ordulu gençler söyleşide buluştu
 Ordulu gençler söyleşide buluştu
Güncel
21 Ekim 2012 Pazar 10:06
  • 705
  • 0

Ordulu gençler söyleşide buluştu

Ordulu gençler, üniversite öğrencilerine yönelik düzenlenen ‘İş yaşamında kariyer ve başarı’ konulu söyleşide bir araya geldi
Kocaeli Ordulular Derneği Gençlik Kolları, yeni yönetimiyle birlikte faaliyetlerine başladı. Üniversite öğrencilerine yönelik kariyer programları kapsamında düzenlenen söyleşinin ilk konuğu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Enerji Müdürü Lütfi Efil oldu. ‘İş yaşamında kariyer ve başarı` konulu söyleşi programına Kocaeli Üniversitesi`nde okuyan bir çok Ordulu öğrenci de katıldı. Gençlik kolları başkanı Uğur Akçay, program sonrası konuk Lütfi Efil`e paylaşımları için, öğrencilere ise katılımları için teşekkür etti. 
 
TAVİZ VERMEYİN
Bir dönem memleketi Ordu–Akkuş`ta belediye başkanlığı da yapan Lütfi Efil, programda öğrencilere mesleki hayatından kesitler anlatarak, nasıl kariyer yapılacağı ve başarılı olunacağı konusunda önemli bilgiler verdi. Efil, ne iş yapılırsa yapılsın doğruluktan taviz verilmemesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca gençlerin öğrencilik yılları sırasında sosyalleşmesinin ne kadar önemli olduğuna da değinen Efil, öğrencilerin sivil toplum kuruluşlarında aktif görev almalarının kendilerine gelecekte çok fayda sağlayacağını belirtti. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ