KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Oypan: Hükümetin terazisi bozuk!
 Oypan: Hükümetin terazisi bozuk!
Güncel
19 Aralık 2012 Çarşamba 16:49
  • 1395
  • 4

Oypan: Hükümetin terazisi bozuk!

Hükümetin ekonomi politikası ve asgari ücret karşısındaki tutumunu eleştiren Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Rıfat Oypan, AKP’nin elinde bulunan ekonomi terazisinin bozuk, cetvelinin ise eğri olduğunu söyledi
Asgari ücret tespit komisyonunun bugün yapacağı üçüncü toplantısı öncesinde Türkiye Kamu-Sen Konfederasyonu üyeleri Sabri Yalım Parkı`nda basın açıklamasında bulunarak asgari ücretin içler acısı halini ve bütçe görüşmelerini eleştirdi. Türkiye Kamu-Sen`li grup adına basın açıklamasını il temsilcisi Rıfat Oypan yaptı. Oypan, 10 yıllık AKP iktidarı boyunca ne görüldüyse 2013 yılında da aynı tabloyla karşı karşıya kalacaklarını söyledi. 
 
NEDEN?
2013 yılı bütçe açığının, memur, emekli, dul ve yetimlerin parasından kesilerek çıkarılacağını ifade eden Oypan, “Hükümetin elindeki terazi bozuk, elindeki cetvel eğridir.  Bu nedenle yaptığı hesapların hepsi yanlış olur. 2013 yılında kamu görevlilerine verilmesi planlanan maaş zammı memurun cebinden çıkacak paranın yarısını bile karşılamamaktadır. Madem başbakanın dediği gibi hazine altın kaynıyor neden memura yapılacak zammın açığa sebep olacağı söyleniyor” diye sordu.
 
FAKİRLEŞİYOR
Hükümete seslenen Rıfat Oypan, “Ülkemizin gelir dağılımında yaşanan adaletsizlik hızla artmakta ve zengin daha zengin, fakir daha fakir hale gelmektedir. Türkiye Kamu-Sen olarak itirazımız ekonomik program hazırlanırken sosyal ayağının eksik bırakılmamasıdır. Küresel sermayenin taleplerine uygun hazırlanan ekonomik programlar sermayeyi büyütürken başta kamu çalışanları olmak üzere dar gelirliyi ezmektedir” ifadelerini kullandı. Açıklamanın ardından grup sessizce dağıldı. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ