KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Petkim’in başkanı seçimle belirlendi
 Petkim’in başkanı seçimle belirlendi
Güncel
18 Ekim 2012 Perşembe 13:09
  • 881
  • 0

Petkim’in başkanı seçimle belirlendi

Körfez Petkim Ortaokulu’nun öğrencileri sandık başına gitti, başkanlığa Furkan Sarıgül’ü seçti
Körfez Petkim Ortaokulu`ndaki öğrenci meclis başkanlığı seçimleri için Sinem Kaya, Melis Çağıl, Sena Coşkun, Emin Berdici ile Furkan Sarıgül aday oldu. 5 aday arasında kıyasıya bir mücadeleye sahne olan seçimde 480 oy alarak rakiplerini geride bırakan 8-D sınıfı öğrencisi Furkan Sarıgül, yeni eğitim yılında başkanlık koltuğunun yeni sahibi oldu. Seçim çalışmaları sırasında adaylar arasında tatlı sert çekişmeler de yaşandı.
 
HEYECANLI BEKLEYİŞ
Adaylar, çok renkli geçen tanıtım ve propaganda sürecinde başkan olabilmek için birbirleriyle yarışırken, arkadaşlarından da destek istedi. Seçim çalışmaları sona erip beklenen gün geldiğinde ise; tüm öğrenciler oy kullanmak için sandık başına gitti. Sabah saatlerinde başlayan oy verme işlemi, adayların heyecanlı bekleyişi ve öğlenci öğrencilerin de okula gelmesiyle beraber devam etti.  
 
480 OY TOPLADI
Öğretmen; Meryem Bayar ve Fırat Börü`nün gözetimindeki kurul, sandıkları açarak sayım yaparken heyecan doruğa çıktı. Sayım sonucunda aldığı 480 oyla rakiplerini geride bırakan 8-D sınıfı öğrencisi Furkan Sarıgül, coşkulu alkışlarla 2012-2013 eğitim yılının öğrenci meclis başkanı ilan edildi. Okul müdürü Yaşar Aygün seçim sonrasında tüm öğrencileri örnek davranışları nedeniyle kutladı, yol gösteren öğretmenlerine de teşekkür etti. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ