KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
Sofram Pide Bank 2. şubesini açtı
 Sofram Pide Bank 2. şubesini açtı
Güncel
19 Ekim 2012 Cuma 12:56
  • 2751
  • 2

Sofram Pide Bank 2. şubesini açtı

Trabzonlu Kazım Altun ile ortağı Şamil Yazıcı’nın sahibi olduğu Sofram Pide Bank, Fethiye Caddesi’nin ardından İzmit Endüstri Meslek Lisesi karşısında Cengiz Topel Caddesi üzerinde bir şube daha açtı
İstanbul`da 1993 yılından buyana faaliyet gösteren aslen Trabzon Oflu olan Kazım Altun ile ortağı Şamil Yazıcı`nın sahibi olduğu Sofram Pide Bank, 2. şubesini açtı. Fethiye Caddesi`nin ardından İzmit Endüstri Meslek Lisesi karşısı Cengiz Topel Caddesi üzerinde de hizmet vermeye başlayan Sofram Pide Bank, Karadeniz pidesi ve özel tereyağlı soslu süzme mercimek çorbasıyla vazgeçilmez bir mekan olacak.
 
3 YILDIR İZMİT`TE
Üç yıldır İzmit`te faaliyet gösteren Sofram Pide Bank`ta, 90 kişiye aynı anda hizmet edilebilirken, üç usta ile 8 personel hizmet verecek. 3 katlı ferah ve nezih bir ortamda nefis Karadeniz pidelerinin tadına bakma imkanı bulacağınız mekanın en dikkat 
çekici özelliği tereyağlı ve özel soslu süzme mercimek çorbası ve birbirinden lezzetli Karadeniz pideleri. 
 
MERCİMEK ÇORBASI
İki defa süzülerek yapılan mercimek çorbasına, çeşitli baharatlar katılarak özel sos hazırlanıyor. Çorba ve sosun üzerine ise eritilen tereyağı dökülerek servis yapılıyor. İşletme sahipleri, mercimek çorbasının tadına bakanın bir daha bakmak istediğini ve çorbanın tadına doyum olmadığını söylüyor.
 
BOL ÇEŞİTLİ MENÜ
Oldukça zengin bir pide menüsüne sahip olan Sofram Pide Bank; tavuklu, Mevlana, kaşarlı, kıymalı, sucuklu, kuşbaşılı, kavurmalı, karışık ve ‘Sofram Pizza` çeşitleriyle müşterilerinin beğenisini topluyor. Sofram Pide Bank`ta ayrıca et ve tavuk sotesi de İzmitliler`den tam puan aldı. Sofram Pide Bank`ın menülerinde kullanılan etler özel olarak Rize`den getiriliyor.
 
KÜNEFEDE İDDİALI
Canınız Hatay künefesi çekerse başka bir yer aramayın. Künefe için de adres Sofram Pide Bank. Hatay`dan getirilen künefeler burada servise hazırlanarak müşterilerine sunuluyor. Pide konusunda oldukça iddialı olan Sofram Pide Bank`ın sahibi Kazım Altun, “Menülerimizden rahatsız olan sağlığı bozulandan hiç para almıyorum” diyerek İzmit merkezde bulunan ev ve işyerlerine servis imkanı da sunduklarını söyledi. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ