KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8095 TL
  • 6.6153 TL
  • 7.4129 TL
Kocaeli Zirve
Sulama kanalları bakımdan geçecek
 Sulama kanalları bakımdan geçecek
Güncel
07 Aralık 2012 Cuma 15:58
  • 1047
  • 0

Sulama kanalları bakımdan geçecek

İl Genel Meclisi’nin dün gerçekleştirilen aralık ayı ikinci oturumunda yıllar önce yapılan ancak günümüzde ihtiyacı karşılamayan sulama kanalları ele alındı. Meclis aldıkları kararla 13 sulama göletini bakıma alma kararı aldı
İl Genel Meclisi`nin aralık ayı toplantılarının ikinci oturumu Fahim Kılıç başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda 70`li ve 80`li yıllarda yapılan ve bakıma ihtiyacı olan Kocaeli`deki 13 sulama göleti konuşuldu. Tarım Komisyonu`na havale edilen sulama göletleri, bakıma alınacak. Sorun tespitinin de yapılacağı sulama göletlerinde yeni teknoloji uygulanacak. Diğer meclis toplantılarına göre oldukça sakin ve barış içerisinde geçen toplantıda, CHP ve AKP grubu, toplantının tüm maddelerinde uzlaştı.
 
BASIN SİSTEMİ UYGULANSIN
Alınan karar üzerine, İl Genel Meclisi Üyesi Ahmet Uzun, sulama göletlerinin bakıma ihtiyacı olduğu için hem AKP hem de CHP grubuna teşekkürlerini sundu. CHP`li meclis üyesi İsmet Kanık, kanal sistemiyle çalışan sulama göletlerinin üreticiye masraf çıkardığını belirterek, basınç sisteminin uygulanmasını önerdi. AKP`li meclis üyesi Celal Özkaraaslan ise gerektiği takdirde İl Özel İdaresi`nden kaynak, belediyelerden de destek alınabileceğini kaydetti. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ