KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7372 TL
  • 6.3027 TL
  • 7.1361 TL
Kocaeli Zirve
Şuurlu öğretmenler ‘İMAN’ istedi
 Şuurlu öğretmenler ‘İMAN’ istedi
Güncel
24 Aralık 2011 Cumartesi 16:10
  • 865
  • 0

Şuurlu öğretmenler ‘İMAN’ istedi

Şuurlu Öğretmenler Derneği Başkanı Cemil Koral, öğrencilerin kalbine iman yerleştirilmesi gerektiğini söyledi

Kısa adı ÖĞ-DER olan Şuurlu Öğretmenler Derneği, Yunus Emre Kültür Merkezi`nde ‘1990 Sonrası Dünyada Dinin Stratejik Okunuşu` isimli konferans düzenledi. Dernek başkanı Cemil Koral`ın ev sahipliğinde gerçekleşen konferansa; Türk Eğitim-Sen Kocaeli Şube Temsilcisi Süleyman Pekin, SP eski İzmit İlçe Başkanı Mustafa Can ve üye öğretmenler katıldı. Dernek başkanı Koral, 2006 yılında kurulan derneğin 250 üyesi olduğunu hatırlattı.  

 

 

TEKNOLOJİ ÇÖPLÜĞÜ
Orhan Yıldırım`ın okuduğu Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan konferansta açılış konuşmasını yapan başkan Koral, eğitim sisteminin içler acısı halde olduğunu söyledi. Koral, “Çocukların kalbine iman yerleştirmeli. Şu kadar derslik yaptık, şu kadar bilgisayar verdik diye okullar teknoloji çöplüğü haline geldi. Bunlar elbette gerekli ancak bu çocukların kalbine ne koyacaksınız? Kalplerine imanı koyamazsak, okullarımız sadece maddi gelir getiren diploma programları haline gelir” dedi

 

 

HORTUMCU OLACAKLAR
Koral, “Okula göndermediklerimiz köprü altlarında tinerci, okula gönderdiklerimiz hortumcu olmak durumunda olacak. İşte biz bu gibi konularda toplumumuzu bilinçlendirmeye çalışıyoruz” diye konuşmasını bitirdi. Konuşmaların sonunda konferansa konuşmacı olarak katılan Ege Üniversitesi Türkiyat Enstitüsü Uluslararası İlişkiler Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Nadim Macit ‘1990 Sonrası Dünya`da Dinin Stratejik Okunuşu`yla ilgili sunumunu yaptı.
 

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ