KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Tacizin bedeli 3 bin TL!
 Tacizin bedeli 3 bin TL!
Güncel
30 Kasım 2012 Cuma 19:02
  • 1691
  • 0

Tacizin bedeli 3 bin TL!

Gebze’de telefon aracılığı ile 9 kişiyi taciz eden N.B. isimli şahıs hâkim karşısına çıktı. Aldığı ceza ise sadece 3 bin TL. Taciz edilen taraflar, verilen cezayı yetersiz gördü
Gebze`de telefon aracılığı ile cinsel içerikli mesaj atarak 9 kişiyi taciz ettiği iddia edilen kişi hakim karşısına çıktı. Gebze Adliyesi`nde görülen davada sanık N.B suçlamaları reddetti. İfadesinde, “Savcılıkta daha önce ifade vermiştim. Suçlamaları kabul ettiğim yazıyor, fakat ben böyle bir şeyi belirtmedim. Suçlamaları kabul etmiyorum” dedi. 
 
BOŞUNA BEKLEDİLER
Sabah saatlerinde görülen davada sanık N.B. taciz ettiği iddia edilen şahsı 3 gün boyunca aradığını daha sonra ise hiçbir şekilde aramadığını söyledi. Savunmanın ardından karar veren hâkim, 9 ayrı kişiyi telefonla taciz eden sanık N.B`ye sadece 3 bin TL para cezası verdi. Duruşmanın ardından fotoğraf almak için adliye kapısında bekleyen gazeteciler ise elleri boş döndü.
 
TAKSİYE BİNİP GİTTİ
Gebze Adliyesi`nde görülen duruşmanın ardından fotoğraf almak üzere adliye kapısında bekleyen gazetecileri gören N.B, adliye binasından çıkmamakta direndi. Cumhuriyet savcısına giderek, “Gazeteciler bekliyor. Fotoğraf çekmelerini istemiyorum” diyen N.B., koruma talep ederek, öğlen saatlerine kadar adliyeden çıkmadı.
İddiaya göre; görevli polis memuru, sanık N.B için adliye önüne taksi çağırarak, gazetecilerin görüntü almadan adliyeden uzaklaşmasını sağladı. Gazetecilere, “O adam taksiye binip gitti” diyerek, gazetecilerin artık beklememesi gerektiğini söyledi.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ