KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
TEGV’den öğrencilere hijyen eğitimi
 TEGV’den öğrencilere hijyen eğitimi
Güncel
30 Aralık 2012 Pazar 10:12
  • 1030
  • 0

TEGV’den öğrencilere hijyen eğitimi

TEGV, İshakçılar İlk ve Ortaokulu’nun öğrencilerine erken yaşta hijyen konusunda farkındalık yaratmak amacıyla ‘Eğlen-Öğren-Hijyen’ adında bir eğitim verdi
İlköğretim çağındaki çocuklara okul dışı eğitim desteği vermeye odaklanan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), yıllar içinde Türkiye'nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu oldu. Körfez`de bulunan öğrenim birimiyle faaliyetlerini sürdüren TEGV, okullarda yaptığı çalışmalarla çocuklara ulaşıyor. Eğitim gönüllüleri, geçtiğimiz günlerde ‘Eğlen-Öğren-Hijyen` etkinliğiyle Derince İshakçılar Köyü`ndeki İshakçılar İlk ve Ortaokulu`nun öğrencileriyle buluştu. 
 
KALICI ETKİ BIRAKILIYOR
Gönüllülerden Elanur Bektaş, Anıl Kölük, Esin Özge Çiçek, Perihan Duman, Fatma Bingül, Neslihan Kalay ve birim sorumlusu Hüseyin Erkan`ın da hazır bulunduğu etkinlik, okulda öğrenim gören tüm 2., 3., 4., 5. ve 6. sınıf öğrencilerinin katılımıyla, toplamda 300 çocukla gerçekleştirildi. ‘Eğlen-Öğren-Hijyen` etkinliğinde, çocukların erken yaşlardan itibaren hijyen konusunda farkındalık ve bu konuda doğru tutum ve davranış geliştirmelerini sağlamak amaçlanıyor. Etkinlik sonunda çocuklara dağıtılan rozet ve hijyen kitapçığıyla çocuklarda kalıcı etki bırakılması sağlanıyor.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ