KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Trafik levhaları Büyükşehir’den
 Trafik levhaları Büyükşehir’den
Güncel
17 Aralık 2012 Pazartesi 13:41
  • 1197
  • 0

Trafik levhaları Büyükşehir’den

Büyükşehir Trafik Şube Müdürlüğü, levha atölyesinde kentin trafik levhalarını üreterek kentin dört bir yanına dikiyor
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, şehrin her köşesinde trafik güvenliğini sağlarken, bir taraftan da bünyesinde kurulan atölyede levha imalatı yaparak bunları kentin dört bir yanına dikiyor. 42 Evler Soğuk Hava Deposu yanında Trafik şube müdürlüğü bünyesinde kurulan levha atölyesinde, 2011 yılında 10 bin adet levha imalatı yapıldı. Atölyede ayda 800 ila bin 200 levha 6 personel tarafından imal ediliyor.  
 
KENDİ ATÖLYESİNDE
Kocaeli Büyükşehir Trafik Şube Müdürlüğü trafikte güvenlik ve araç seyirlerinde düzeni sağlamak, yayaları ve vatandaşların huzurunu korumak için tüm birimleriyle birlikte çalışıyor. Büyükşehir Belediyesi levha imalatı birimindeki atölyede çalışan belediye işçileri, kentin trafik levhalarını Büyükşehir`in imkanlarıyla üretiyor. Üretilen levhalar kentin her köşesine gönderilerek trafikte güven sağlanıyor.
 
ÇEŞİTLİ EBATLARDA
Tecrübeli levha ustalarının tamamen el işçiliğiyle ürettiği çeşitli ebat ve boyutlardaki tabelalar önce tasarım ofisinde ihtiyaca göre çiziliyor. Ham olarak alınan sac levhalar başta gece görünürlüğü olan dayanıklı folyayla kaplanıyor ardından da işçiler tarafından tasarlanan trafik işaret figürleri üzerine basılıyor.
 
EN ÇOK ÜRETİLENLER
Atölyede en çok; park yasağı, durma-duraklama levhası, taşıt giremez, refüj başı ek levhası, dur-geç, hız limit tabelası, sağa-sola viraj, yaya geçidi, öğrenci geçişi, klakson çalmak yasaktır, silah atmak yasaktır gibi birçok özel tabela yer alıyor. Büyükşehir Belediyesi`nin tamamen kendi üretimi olan malzemeler yine kendi personeli tarafından ilçelerde gerekli yerlere monte ediliyor.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ