KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
Yokuş ateş püskürdü “Alçaktır, şerefsizdir”
 Yokuş ateş püskürdü “Alçaktır, şerefsizdir”
Güncel
19 Ekim 2012 Cuma 15:28
  • 1147
  • 2

Yokuş ateş püskürdü “Alçaktır, şerefsizdir”

Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, adını vermeden Memur Sen Konfederasyonu’na, “Bize “Sarı sendikacılar” lafını diyenlerin alnını karışlarım. Bunu söyleyen alçaktır şerefsizdir” dedi
Kamu-Sen Teşkilatlandırma Sekreteri ve Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, dün Türk Eğitim Sen Kocaeli Şubesi`ne gelerek ziyarette bulundu. İlimiz sendika başkanları tarafından karşılanan genel başkan Yokuş, gündemdeki konulara değindi. Memurların iş güvencesinin kaldırılmasına değinerek, buna memur olarak izin vermeyeceklerini belirtti. Genel başkan Yokuş, Büro-Sen için söylenen “Sarı Sendika” sözüne karşı Memur Sen Konfederasyonu`nun adını vermeden açtı ağzını yumdu gözünü. Yokuş, “Bize bu lafı diyenlerin alnını karışlarım. Bunu söyleyen alçaktır şerefsizdir” dedi.
 
ASILSIZ BİR İDDİADIR
Yokuş, işçilerin yıllardan beri iş güvencelerini almak için mücadele ettiğini belirterek, “iş güvencesinin ellerinden alınmasına 2 milyon 600 bin memur asla izin etmeyecektir. İş güvencesini kaldırmak istemelerine gerekçe olarak; “Yetersiz ve suç işleyen” memurların işine son vermek için diyorlar. Oysa yürürlükte olan madde ile hangi fiilleri işleyenlere hangi cezaların verileceği düzenlendi. O zaman yetersiz ve suç işleyen memurların işine son veremiyoruz demek asılsız bir iddiadır” dedi.
 
MEMUR HÜKÜMETİN DEĞİL
İş güvencesinin kaldırılmasının istendiğini belirten Yokuş, “Hükümetle gelip, hükümetlerle giden memur anlayışı hem devletin varlığı prensibini he de devlet hizmetlerinin devamlılığı esasına aykırıdır. Memur hükümetin değil devletin memurudur” dedi. Yokuş daha sonra gündemde olan emekli yasasındaki yeni düzenlemeyi, memur maaşlarına yapılan zammı, son dönemlerde doğalgaz, elektrik ve akaryakıta yapılan zamları değerlendirdi.
 
BAŞKANLAR BİR ARADA
Türk Eğitim-Sen Kocaeli Şube Başkan Yardımcısı Recep İmamoğlu`nun ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette Türk Büro-Sen Sakarya Şube Başkanı Rahim Varol, Kamu-Sen İl Temsilcisi Türk Büro-sen Kocaeli Şube Başkanı Rıfat Oypan, Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, Türk Diyanet-Sen Kocaeli Şube Başkanı Numan Uysal, Türk Emekli-Sen Kocaeli Şube Başkanı Alp Timincioğlu ve sendika üyeleri yer aldı.
 
ALÇAKTIK, ŞEREFİSİZDİR
Gündeme dair konulara değinen genel başkan Yokuş, kendilerine bazı sendikacıların “Sarı Sendika” tabiri ile konuşmasına sert bir şekilde cevap verdi. Yokuş, Memur Sen Konfederasyonu`nu ima ederek, “Bize bu lafı diyenlerin alnını karışlarım. Büro-Sen AKP önünde eğilmedi. Bunu söyleyen alçaktır şerefsizdir. Piyasa iktidara yatan sendikacıları görüyoruz bize böle bir iftirayı kimse atamaz. Biz Türk memurunun onuru ve gururu için sendikacılık yaparız. Eğilmediğimiz için baskı altındayız malum konfederasyon gibi 10 yılda yüzde bin küsur oranında biz büyürdük. Biz direne direne yüzde 27,5 büyüdük” dedi.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ