KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Cebir İşhanında 21 işyeri soyuldu
Cebir İşhanında 21 işyeri soyuldu
Polis-Adliye
02 Nisan 2010 Cuma 11:50
  • 4322
  • 3

Cebir İşhanında 21 işyeri soyuldu

Kapanönü Çarşısı’nda bulunan Cebir İş Hanı’ndaki 21 iş yeri bir gecede kimliği belirsiz kişi veya kişilerce soyuldu. Sabah saatlerinde iş hanına gelen büro sahipleri gördükleri karşısında şaşkına döndü

Kapanönü çarşısında bulunan Cebir İş Hanı kimliği belirsiz kişi veya kişilerce adeta talan edildi. İş hanının arka kapısının kilidini sökerek içeri giren hırsızlar, 6 katlı binada bulunan bütün iş yerlerini tek tek soydu. Daha çok değerli eşya ve para alan hırsızlar, güvenlik görevlisi ve güvenlik kamerasının olmamasını da fırsat bilerek, içlerinde sendika bürolarının da olduğu 21 işyerine adeta elini kolunu sallayarak soydu. Yaklaşık 10 bin TL`lik malzeme ve parayı alarak kayıplara karıştı. Sabah saatlerinde bürolarına gelen iş yeri sahipleri gördüklerine inanamadı.

İKİ ÇELİK KASA AÇILDI

Cebir İş Hanı`nın tüm katlarını dolaşan hırsızlar büro kapılarının göbek kilitlerini parçalayarak içeri girdi. Bürolarda bulunan bilgisayarlara dokunmayan hırsızların sadece para ve değerli madeni eşyaları aldı. Aradıklarını bulamadıkları işyerini ise dağıtarak bir diğer işyerine geçti. Hırsızlar, Groupoma Sigorta`nın sahibi Hazmet Irmak ile Güleryüz Sigorta`nın sahibi Bahar Uzunca`nın ise bürolarında bulunan çelik kasaları açmayı başardı. Groupoma Sigorta`nın kasasından bin TL nakit ve yaklaşık 3 bin TL`lik ziynet eşyası çalan hırsızlar, Güleryüz Sigorta`nın kasasında herhangi bir şey bulamayınca kasayı o şekilde bırakarak kayıplara karıştı.
 

GÜVENLİK YOK
Sabah saatlerinde iş hanına gelen büro sahipleri, gördükleri manzara karşısında adeta şaşkınlık geçirdi. Sadece kendilerinin soyulduğunu düşünen iş yeri sahipleri diğer büroların da soyulduğunu öğrenince ‘Bu kadar da olmaz` dedi. Soyulan bürolardan birisi de SES Kocaeli Şubesi`ne aitti. Şube başkanı Hüseyin Gülseven,  “Bu binada ne güvenlik görevlisi var ne de güvenlik kameraları var. Buraya gelen hırsızlar gayet rahat bir ortamda çalışmışlar. Yanlarında getirdikleri elektrikli aletlerle ve levyelerle çalışmışlar. Şehir merkezinde bulunan bir iş hanı bile bu kadar rahat soyuluyorsa artık ne diyelim bilmiyorum” diyerek şaşkınlığını ifade etti.
 

ÇİLİNGİRCİ YETİŞEMEDİ
İhbar üzerine olay yerine gelen emniyet ekipleri, 21 işyerine giren hırsızların ardından parmak izi incelemesi başlattı. Uzun bir süre soyulan iş yerlerinde inceleme yapan ekipler, daha sonra olayı karakol ekibine devretti. Olay Yeri İnceleme`nin işinin bitmesinin ardından ise büro sahipleri işyerlerindeki dağınıklığı toparlarken aynı zamanda da çilingirci çağırdı. Bir şirket tarafından görevlendirilen iki çilingirci uzun bir süre kırılan anahtarların göbeklerini değiştirmekle uğraştı. Polis şimdi toplu olarak bir işhanını soyan hırsız veya hırsızları yakalamak için geniş çaplı soruşturma başlattı.
 

SOYULAN İŞ YERLERİ
Cebir İş Hanı`nın da yaşanan hırsızlık olayından Berkılıç Hukuk Bürosu, Avukat Fatih Dişçi`nin hukuk bürosu, Avukat Ahmet Serkan Cengiz`in hukuk bürosu, Sağlık Emekçileri Sendikası Kocaeli Şubesi, Groupama Sigorta, serbest mali müşavir İlknur Poyraz`ın bürosu, mali müşavir Hikmet Şarlı`nın bürosu, MİM TEK Şirketi, serbest mali müşavir Zeynel Sarıkaya`nın bürosu, Axa Oyak,  Av. Talip Konak ve Hüseyin Akbar`ın hukuk bürosu, Güleryüz Sigorta, serbest muhasebeci Güler Yazar`ın bürosu ve Eğitim-İş Sendikası Kocaeli Şubesi`nin de aralarında bulunduğu 21 işyeri nasibini aldı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ