KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Ucuz işgücü var ilimize yatırım yapın
Ucuz işgücü var ilimize yatırım yapın
Güncel
23 Eylül 2010 Perşembe 12:01
  • 2229
  • 23

Ucuz işgücü var ilimize yatırım yapın

ABD’den gelen işadamlarını ağırlayarak neden Kocaeli ve Türkiye’de yatırım yapmaları gerektiğini anlatan Ayhan Zeytinoğlu, “Ucuz işgücü var buraya yatırım yapın” dedi

KSO ve Türk-Amerikan İşadamları Derneği (TABA) işbirliğinde ABD`den ilimize gelen bir grup iş adamı KSO`yu ziyaret etti. Toplantıya katılacağı açıklanan Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, işlerinin yoğunluğu nedeniyle toplantıda yer almadı. Ziyaretin ev sahibi KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, ABD`li işadamlarına neden Türkiye ve Kocaeli`ye yatırım yapmaları gerektiğini anlattı. Zeytinoğlu`nun, Türkiye`nin acı bir gerçeği olan ucuz işçiliği ikna aracı olarak kullanması, Türkiye`deki ucuz iş gücünden duyduğu memnuniyeti açıkça ortaya koydu.
 

NEDEN TÜRKİYE VE KOCAELİ?
Programa Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu, Rosweel Belediye Başkanı Mayor Jere Wood, KOTO Başkanı Halil İbrahim Keleş, ABD`de görev yapan CEO`lar, sanayi ve ticaret odalarının temsilcileri katıldı.
Açılış konuşmasını yapan Zeytinoğlu, Kocaeli ve Türkiye`yi anlatan bir sunum gerçekleştirdi. AB ülkelerine nispeten en genç nüfusa sahip olduğumuzu söyleyen Zeytinoğlu, neden Türkiye`de ve ilimizde yatırım yapılması gerektiğini anlattı. Zeytinoğlu, şunları söyledi:
 

TÜRKİYE`DE VERGİLER DÜŞÜK!
“Geniş iç pazarımız, kaliteli ve ucuz işgücü, teşvikler ve düşük vergiler, liberal ve reformcu yatırım imkanı var. Goldman Sachs`ın öngörüsüne göre 2050 yılında Türkiye dünyanın 9., Avrupa`nın ise 3. Büyük ekonomisi olacak. Kocaeli ülkemizin 73 ilinden tahsil edilen vergi kadar vergi verir. 40 özel limanımız var” dedi. Daha sonra tercüman eşliğinde kısa bir konuşma yapan Karaosmanoğlu ise “Zamanımız olsaydı size, ilimizin güzelliklerini gösterirdik, Kocaeli`ye hoş geldiniz” dedi. Konuklar konuşmaların ardından kendilerine verilen resepsiyona katıldı.

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum
default photo
Yazan: Yusufcan demirci

Marinanın neresinde

0 Beğendim
0 Beğenmedim
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ