KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8610 TL
  • 6.4617 TL
  • 7.3392 TL
Kocaeli Zirve
1 milyon ağaç için ilk adım atıldı
1 milyon ağaç için ilk adım atıldı
Güncel
16 Ekim 2009 Cuma 14:58
  • 1125
  • 2

1 milyon ağaç için ilk adım atıldı

İlçe belediyelerinin Park ve Bahçe Müdürlükleri fidan dikilecek noktaları belirlemek için Büyükşehir Belediyesi’nde değerlendirme toplantısı yaptı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü sanayi kenti olarak bilinen Kocaeli`yi yaptığı yeşillendirme çalışmaları ile adeta büyük bir park haline getiriyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi`nin İŞ-KUR aracılığı ile 6 aylığına istihdam ettiği işçilerin proje kapsamında dikeceği 1 milyon fidanın hangi bölgelere dikileceği konusunda ilçe belediyelerin park ve bahçeler müdürlüğü yetkilileri Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü`nde toplandı.
 

KOCAELİ AĞAÇLANDIRILACAK
Büyükşehir Park ve Bahçeler Müdürlüğü`nde ilçe belediyelerin Park Bahçeler Müdürleri ile yapılan toplantıda kış aylarının gelmesiyle birlikte başlayan ve hız kazanan ağaçlandırma çalışmaları hakkında bilgi paylaşımında bulunuldu. 1 milyon olarak belirlenen ağaçlandırma hedefinin gerçekleşmesi için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin Park Bahçeler Müdürlükleri ortak hareket ederek her türlü paylaşımla gerekli görülen alanlarda ağaçlandırma çalışmaları yapılacak.
 

250 GEÇİCİ İŞÇİ
Çalışmaların daha sağlıklı ve hızlı yürümesi için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü tüm ilçe belediyelere gerekli olan ağaç ve iş gücü olarak desteklerini sürdürürken 250 kişiye de İŞ-KUR aracılığı ile 6 ay süre ile istihdam olanağı sağlanmıştı. İlçe belediyelerin Park Bahçeler Müdürlükleri ise gerekli alan belirleme ve bazı araçların teminini karşılayarak çalışmalara destek olacak.
 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ