KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8107 TL
  • 6.5687 TL
  • 7.3668 TL
Kocaeli Zirve
1 ton 300 kilo hamsi pişirilip dağıtıldı
1 ton 300 kilo hamsi pişirilip dağıtıldı
Güncel
18 Kasım 2012 Pazar 17:38
  • 3855
  • 2

1 ton 300 kilo hamsi pişirilip dağıtıldı

Gölcük’te düzenlenen hamsi festivalinde 1 ton 261 kilogram hamsi pişirilerek Gölcüklülere dağıtıldı

Haberin fotoğrafları için TIKLAYIN

Gölcük Trabzonlular Derneği, Kavaklı Sahili`nde bulunan dernek lokali bahçesinde 1 ton 261 kilogram hamsi pişirerek Gölcüklülere dağıttı. 3 yıldır aralıksız olarak yapılan hamsi festivali pazar sabahı 11.00`de başladı, akşam 17.00`ye kadar devam etti. Festivale katılan Gölcüklüler hem doyasıya eğlendi hem de gün boyu hamsi yedi. 


FATİH TEKKE DE GELDİ
Gölcük Trabzonlular Derneği Başkanı Selami Bulut ile yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen festivale Trabzonspor yönetim kurulu üyesi İbrahim Hacıosmanoğlu, eski Trabzonsporlu futbolcu Fatih Tekke, AKP Milletvekili Sibel Gönül, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, Gölcük Kaymakamı Âdem Yazıcı, Gölcük İlçe Emniyet Müdürü Cabir Yeşiltaş ile çok sayıda Gölcüklü katıldı.


SPONSOR BALIKÇI 
Festivalin bu yıl ki sponsorluğunu Trabzonlu Karahasan Balıkçılık yaptı. Festivalde konuşma yapan ve davetlileri selamlayan Selami Bulut, “Gölcük Trabzonlular Derneği olarak, bu yıl festivalimizin üçüncüsünü düzenledik. İlgi alaka gösteren hemşerilerimize, Gölcüklülere teşekkür ediyorum. Faaliyetlerimiz devam edecek” dedi. 


KENDİLERİ PİŞİRDİ 
Festival için dernek lokalinin önündeki alanda mangallar kuruldu. Gölcüklüler, kurulan 10 mangalda gün boyu hamsi pişirdi. Balığını, ekmek ve salatasını alan Gölcüklüler balıklarını afiyetle yedi. Katılımcılara hamsi sonrası çay ikram edildi. Birlik ve beraberliğin güzel bir örneğinin sergilendiği festival kusursuz bir şekilde tamamlandı.                    

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ