KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
10 TL için tutuklandılar
10 TL için tutuklandılar
Güncel
07 Aralık 2010 Salı 14:39
  • 4041
  • 0

10 TL için tutuklandılar

Kandıra Muhtarlar Derneği Başkanı ve Pelitpınarı Köyü Muhtarı Mustafa Güzel ile Akçaova Köyü Muhtarı Remzi Yüce, 10 TL için tutuklandı

Kandıra`da büyük yankı uyandıran olay şöyle gelişti: Geçtiğimiz yıl ekim ayında Akçaova Köyü`nde yaşayan Güvenç Aydın adındaki bir genç, düğün gecesi nikahını kıymak üzere köyün muhtarını Kandıra`ya çağırdı. Akçaova Köyü Muhtarı Remzi Yüce de genci kırmadı, ancak “Akşam üzeri köyden araba yok, kendi aracımla geleceğim, masrafını karşılarsın” şeklinde bir istekte bulundu.
 

ŞİKAYETÇİ OLDU
Nikah kıyıldıktan sonra Kandıra Muhtarlar Derneği`nin sekreteri masraflar için düğün sahibinden 140 TL aldı, ancak ‘Şu anda makbuzum yok, sonra vereceğim` dedi. Paranın 90 TL`si mazot masrafı için muhtara verildi, 40 TL`si de evlilik cüzdanı için ayrıldı. Düğün sahibi Güvenç Aydın ise o esnada kendisine makbuz kesilmemesine kızıp muhtarlardan şikayetçi oldu. Makbuz daha sonra verildi, ancak iş işten geçmiş oldu.
 

KAYITLARA GEÇMEMİŞ
O dönemde Kandıra`da kaymakamlık yapan Kemal Yıldız şikayet üzerine soruşturma izni verdi, savcılık olayı araştırmaya başladı. Yapılan incelemede kalan 10 TL`nin kayıtlara geçmediği tespit edildi. Bunun üzerine hem Akçaova Köyü Muhtarı Remzi Yüce hem de Kandıra Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Güzel hakkında dava açıldı. İki muhtar 10 TL`yi zimmetlerine geçirdikleri iddiasıyla önceki gün tutuklanarak cezaevine konuldu.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ