KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
12.12.12 mutluluk getirdi
12.12.12 mutluluk getirdi
Güncel
12 Aralık 2012 Çarşamba 16:32
  • 3107
  • 0

12.12.12 mutluluk getirdi

Tüm dünyada heyecanla beklenen 12.12.12 çılgınlığına uymak isteyen ilimizdeki pek çok çift de bu özel günde dünya evine girerek farklılık yarattı

Aylar öncesinden gündemi meşgul eden 12.12.12 çılgınlığı akımına tüm dünya gibi ilimizde katıldı. 2000 yılından bu yana aynı rakamların denk geldiği tarihlerin sonuncusu 12.12.2012 tarihinde yaşandı. Bu özel günün uğur getirdiğine inanan pek çok çift ise, dünya evine girerek bir farklılık yaratmak istedi. Çiftlerin kimi bu günün anlamlı bir gün olduğunu kimi ise uğur getireceğine inandığı için 12.12.12 tarihini seçtiklerini ifade etti. Bu günün önemine dikkat çeken İzmit Belediyesi Evlendirme Memuru Fikri Sever ise, bu gün için de toplamda 20 nikah kıydıklarını kaydetti.

 
20 KİŞİ ALABİLDİK
İzmit Belediyesi Evlendirme Evlendirme Memuru Fikri Sever, 12.12.12 tarihindeki nikah yoğunluluğunu değerlendirerek şunları kaydetti: “Evlilik talepleri 5-6 ay öncesinden başladı sonra da artarak devam etti. Bugüne kadar ancak 20 kişinin talebini değerlendirebildik. Bunlardan 18`i Yunus Emre Nikah Salonu`nda ikisi ise diğer belediyelerde gerçekleştirildi. 
 
MUTLULUK GETİRSİN
12.12.12 tarihi bu yıl çarşamba gününe denk geldi. Geçen sene ise cuma`ya denk gelmişti ve 24 nikah kıymıştık. Ben bu tarihin gençlere mutluluk getirmesini diliyorum. Çiftler bu günün enerjisine inandıkları bir de akılda kalıcı bir tarih olduğunu için 12.12.12`yi tercih ediyorlar. Dilerim ki çiftlerimiz bir tek bu tarihi değil birbirlerini de unutmasınlar ve sonsuza dek sevsinler.”
 
 

UĞURUNA İNANIYORUZ

Ayşegül Öztürk ile Serdar Arslanalp çifti bu özel günün uğuruna inandıkları için 12.12.12`yi tercih ederek dünya evine girdi
Bursa`da yaşayan Ayşe-Mehmet Öztürk çiftinin zarif kızları Ayşegül Öztürk hayatını, Yahya Kaptan Yenişehir Mahallesi`nde oturan Halise-Hüseyin Arslanalp`in muhasebeci olan yakışıklı oğulları Serdar Arslanalp`le birleştirerek dünya evine girdi. Arkadaş ortamında tanışan çiftin nikahını İzmit Belediyesi Evlendirme Memuru Fikri Sever kıydı. Bir hafta önce bu evlilik tarihini alan genç çift, bu günün uğuruna inandıkları için 12.12.12 tarihini tercih ettiklerini söyledi.
 
 
 

12.12.12 tarihinde saat 12.12`de…

Ayten Yazıcı ile Cemal Vatansever çifti ise 12.12.12 tarihinde saat 12.12`de hayatını birleştirerek bu özel anı ölümsüzleştirdi
Sadri Vatansever ile Sadriye Vatansever çiftinin İl Emniyet Müdürlüğü`nün ulaştırma hizmetlerinde görev yapan oğulları Cemal Vatansever; Hatun Yazıcı ve Hidayet Yazıcının kızları Ayten Yazıcı`yla saat 12.12`de dünya evine girerek bu özel anı sonsuza taşıdı. İzmit Belediyesi Evlendirme Memuru Fikri Sever`in kıydığı nikahın şahitliğini ise Turhan Aksoy, Engin Taşkın ve Murat Çakır üstlendi. 
 
ENERJİSİNİ YAKALAMAK İÇİN
Bugünün uğuruna inananlar arasında yer alan çift, nikahı özellikle bu tarihte kıyabilmek için 3 ay önceden randevu almış. Damat Cemal Vatansever`in gelin Ayten Yazıcı`ya ısrarları sonucunda 12.12.12 tarihinde nikah kıyan çift balayı için Ege Sahilleri`ni tercih etti.
 
 
 
 

Ece ile Mehmet çok mutlu

Bankacı Ece Pehlivanoğlu ile mali müşavir stajyeri Mehmet Altın da bu özel gün de hayatını birleştirerek mutluluğa yelken açtı
İzmit Santral mevkiinde oturan Döndü-Emin Altın çiftinin mali müşavir stajyeri olan oğulları Mehmet Altın hayatını Bekirpaşa`da yaşayan Nebahat-Eyüp Pehlivanoğlu`nun bankacı zarif kızları Ece Pehlivanoğlu`yla birleştirerek mutluluğa yelken açtı. Çifti bu anlamlı günde sevenleri de yalnız bırakmadı.
 
DÜĞÜN 23 ARALIK`TA
Ağustos ayında 12.12.12`ye nikah tarihi alan Ece-Mehmet Altın çifti, bu özel günün uğuruna inandıkları için bu tarihte nikah kıydıklarını söyledi. Nisan ayından beri birlikte olan ve çok kısa bir sürede evlilik kararı alan çift, düğünü ise 23 Aralık tarihinde yapacak.
 
 
 
 

12.12.12`yle gelen ikinci bahar ve mutluluk

 
Nermin Yılmaz ve Bahattin Acar çifti ise 3 yıl ayrı kaldıktan sonra bu özel günün uğuruyla bir daha ayrılmamak üzere dünya evine girerek ikinci bahar ve mutluluğa yelken açtı
1971 yılında evlendikten sonra 2009 yılında boşanan fakat aradan 3 yıl geçmesine rağmen birbirlerinden bir türlü kopamayan Nermin Yılmaz ve Bahattin Acar çifti ise bu tarihin belki de en özel gelin ve damadı. Onlar, bu anlamlı günün uğuruna ve enerjisine inandıkları için bir ömürlük imza atarak ikinci bahar ve mutluluklarına yelken açtı. Dostları Umut Özdemirci ile Dilek Güneri`nin şahitlik yaptığı nikahta Acar çifti, geçen onca yıla inat aşklarını sonsuza taşımanın sevinci içersindeydi.
 
 
 

Aşklarını sonsuza taşıdılar

Erhan Gürdal ve Gözde Duman çifti de bir daha böyle bir yıla erişmenin mümkün olmadığına inandıkları için 12.12.12 tarihini seçerek aşklarını sonsuza taşıdı
YÇD Gıda`da plasiyer olarak çalışan Erhan Gürdal hayatını Özel Mavi Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi`nde asistan olarak çalışan Gözde Duman`la birleştirerek bir ömür mutluluğa ‘evet` dedi. 3 yıldır birlikte olan çift, bu tarihin sihrine inandıkları ve bir daha görülemeyeceği için 12.12.12`ye 2 ay önceden evlilik tarihi aldı. Esra Demir ve Şükriye Çelik`in şahitlik yaptığı nikahta genç çiftin mutluluğu ise görülmeye değerdi.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ