KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
13 Nolu Kooperatif protokolü imzaladı
13 Nolu Kooperatif protokolü imzaladı
Güncel
10 Kasım 2010 Çarşamba 14:09
  • 2810
  • 14

13 Nolu Kooperatif protokolü imzaladı

UKOME’nin şehiriçi kooperatiflerini aynı çatı altında toplamak için düzenlediği protokolü 5 ve 124 Nolu Kooperatifler’in ardından Derince 13 Nolu Kooperatif de imzaladı

Büyükşehir Belediyesi şehiriçi taşıma yapan kooperatifleri aynı çatı altında topluyor. Daha önce 5 ve 124 Nolu Kooperatifler`in imza attığı protokole 13 Nolu Kooperatif de imza atarak birleşmede son aşamaya gelindi. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersin Yazıcı`nın makamında gerçekleşen imza törenine 13 Nolu Kooperatif Başkanı Tevfik Özkaraaslan, yönetim kurulu üyeleri Ethem Yücel, Enver Meydan, Yakup Yılmaz, Turan Dişli, Fuat Bayram, Nurettin Ceylan ile Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Abdulmuttalip Demirel ve kara ulaşım müdürü Salih Kumbar katıldı.
 

PARALI BİNİŞLER
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Ersin Yazıcı öncelik İzmit şehir merkezinde olmak üzere paralı binişlerin yılbaşından itibarien kaldırılacağını ifade ederek, “Birleşmeyle gelir havuzlarının oluşturularak bu havuzdan gelir paylaşımının yapılması, rotasyon sistemine geçilerek tüm araçların tüm hatlarda çalışması, hat ve güzergâhlar yeniden yapılandırılarak ihtiyaca göre araç çalıştırılması sağlanacak” dedi. 13 Nolu Derince Kooperatifi Başkanı Tevfik Karaaslan ise kooperatiflerin aynı çatı altında toplanmasının Kocaeli`ye hayırlı olmasını temenni ederek protokol kararlarını imzaladı.
 

BİRLEŞMENİN YARARLARI
Toplantıda birleşmenin yararlarından da bahsedildi. Buna göre protokol kapsamında; duraklarda araçların beklemesinin önüne geçilecek, hatlarda çalışan araç sayıları yeniden belirlenerek sefere ve talebe uygun araç çalışması sağlanacak, hatların çalışma saatleri rekabete göre değil, talebe göre hazırlanacak, araçlar kurulacak olan Toplu Taşıma Kontrol Merkezi aracılığıyla 24 saat denetlenecek, güzergâh ihlallerinin önüne geçilecek, sefer saatleri aksaklığının önüne geçilecek, duraklara ‘Akıllı Yolcu Bilgilendirme Sistemleri` kurularak vatandaşlara sefer saatlerinin duyurulması sağlanacak.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ