KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
13 yıldır hukuk mücadelesi veriyorlar
13 yıldır hukuk mücadelesi veriyorlar
Güncel
17 Aralık 2012 Pazartesi 11:03
  • 1779
  • 1

13 yıldır hukuk mücadelesi veriyorlar

Yalıncan ailesi, ortakları Tarık Şenol’un kaçırıp Yalova limanında başkalarına sattığı gemilerini almak için 13 yıldır hukuk mücadelesi veriyor. Tanker sahibi Semi Yalıncan, geminin satılmasından İzmit ve Yalova liman başkanları sorumlu tutuyor

İzmitli gemi sahipleri Yalıncan ailesi, eski ortakları Tarık Şenol tarafından dolandırıldıktan bu yana gemiyi geri almak için tam 13 yıl önce başlattıkları hukuk mücadelelerini sürdürüyor. 1989 yılında merhum Hüseyin Yalıncan tarafından Japonya`ya salyangoz ihraç etmek için yaptırılan 33 metre uzunluğunda, 7 metre genişliğinde ve 160 tonluk Halıdere-S isimli su tankeri gemisinin sahibi ve varisi Semi Yalıncan,1996-99 yılları arasında ortakları Tarık Şenol ile düştükleri itilaftan sonra gemiyi İzmit liman başkanlığında demirlediklerini söyledi. Yalıncan, “Gemi İzmit limanında demirliyken Tarık Şenol, su tankerini gizlice Yalova limanına kaçırdı ve tankeri Bülent Haznedaroğlu isimli kişiye sattı” dedi. Yalıncan`ın açtığı dava Kocaeli 1. Asliye Ticaret Mahkemesi`nde devam ediyor. 

 
ORTAĞIMIZ GEMİYİ KAÇIRDI
Gazetemize gelerek yaşadıklarını anlatan Semi Yalıncan ile varisleri Bahriye Kahraman ve Onur Kahraman, eski ortakları Tarık Şenol`un su tankerinin İzmit limanından Yalova limanına gizlice kaçırmasından İzmit ve Yalova liman başkanlarının sorumlu olduğunu söyledi. Semi Yalıncan, “Denizcilikte tek kural vardır; liman başkanından izin almadan tek bir kayığı başka bir limana götüremezsiniz. Tarık Şenol`un su tankerini kaçırmasında İzmit ve Yalova liman başkanlarının işbirliği vardır” dedi.
 
TANKERİ PARÇALAYIP SATTI 
Semi Yalıncan, “Tarık Şenol, gemiyi bizden habersiz, sahte belgeler düzenleyerek Bülent Haznedaroğlu`na satıyor. Geminin yeni sahibi olan Haznedaroğlu ise geminin içindeki malzemeler olan geminin ana makinesi, jeneratör motoru, telsiz ekipmanı, radar kontrol cihazı ve gemiye ait diğer tüm ekipmanları söküp alıyor” ifadesini kullandı.
 
SU ALDI KARAYA OTURDU 
Yalova`daki Naci Selimoğlu Tersanesi`nde demirli bulunan Halıdere-S isimli geminin, geçtiğimiz hafta içinde çıkan fırtınada, demiri koparak sürüklenerek Gemak Tersanesi önünde karaya oturduğunu söyleyen Yalıncan, kendi emekleri olan geminin bu hale gelmesi veya getirilmesinden sorumlu kişilerin  İzmit ve Yalova liman başkanları olduğunu söyledi. Her iki liman başkanı hakkında davacı olduklarını belirten Yalıncan, “Bu işin peşini bırakmayacağız. Gemimiz gasp edildi ve bizim haberimiz olmadan sahte belgeler düzenlenerek satılmıştır. Gemi şimdi Yalova Naci Selimoğlu tersanesinde karaya oturmuş halde duruyor” şeklinde konuştu.
 
LİMAN BAŞKANI CEZA YAZDI
Geminin varisleri olan Fatma, Mehmet, Cemal, Semi, Behiye Yalıncan ile Yalıncan ailesinin kızları Bahriye Kanraman ve Fahriye Öz`e bin 500`er lira kira cezası kesildiğini söyleyen Semi Yalıncan, “Mahkeme devam ederken Yalova Liman Başkanı bize ceza kesti. Biz bu parayı ödemeyince bu kez de icra takibi başlattı. Liman başkanından şikayetçi olduğumuz için bizi bu şekilde yıldırmaya çalışıyor” dedi.
 
SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU
13 yıldır verdikleri hukuk mücadelesinde maddi ve manevi olarak çok büyük kayıplar yaşadıklarını söyleyen Semi Yalıncan, mahkemenin bir an önce karar vermesi ve geminin kendilerine devredilmesini istedi. Yalıncan, “Gemiyi gasp edip kaçıran eski ortakları İzmitli Tarık Şenol, Şenol`un gemiyi sattığı İstanbullu işadamı Bülent Haznedaroğlu, İzmit ve Yalova liman başkanları hakkında suç duyurusunda bulunduk. Bu kişilerin yargılanıp cezalandırılmasını istiyoruz ve bize ait olan gemininde iadesini istiyoruz”  şeklinde konuştu. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ