KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8095 TL
  • 6.6153 TL
  • 7.4129 TL
Kocaeli Zirve
14 öğretmen yemin etti
14 öğretmen yemin etti
Güncel
25 Kasım 2012 Pazar 10:12
  • 1189
  • 1

14 öğretmen yemin etti

Derinde’de düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamalarında yemin eden 14 öğretmen göreve başladı

Derince Sabancı Ortakları ve Çalışanları İlkokulu Salonu`nda Öğretmenler Günü nedeniyle bir kutlama programı düzenlendi. Programda,yemin eden 14 öğretmen görevine başladı. Törene; Derince Kaymakamı Mesut Yıldırım, garnizon komutanı Ali Kocatürk, Derince Belediye Başkanvekili Kenan Yalçın, ilçe milli eğitim müdürü Remzi Turan, ilçe emniyet müdürü Hüseyin Tanrıkulu, ilçe müftüsü Birol Nurlu, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 


ŞİİR OKUDULAR
Derince Anadolu Lisesi`nin hazırladığı program saygı duruşu ve İstiklal Marşı`nın okunmasıyla başladı. Lise müdürü Fazlı Cengiz`in konuşmasının ardından öğrencilerden Hakan Metehan Yarma ve Yasemin Gündoğdu ‘Dünyanın Bütün Çiçekleri` adlı şiiri okudu. Okul öğrencilerinin ‘Biz Öğretmen Olmalıyız` adlı oratoryosunun ardından, Öğretmenler Günü için düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.


ÖDÜL ALDILAR
İlçe milli eğitim müdürlüğünce ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri arasında düzenlenen yarışmalarda üçüncü olan; Piri Reis Ortaokulu`ndan Sudenaz Çetin, Fatih Ortaokulu`ndan Meleknur Şahin, İmam Hatip Lisesi`nden Büşra Teber`e ödüllerini Kenan Yalçın takdim etti. İkinci olan Çenesuyu İlkokulu`ndan Sudenur Kazancı, Hikmet Uluğbay Ortaokulu`ndan Berregül Güler, Seka Çocuk Dostları Sağlık Meslek Lisesi`nden Nazlıcan Zeynep Çelik`e ödüllerini Ali Kocatürk takdim etti.


TÜRKÜ SÖYLEDİLER
Yarışmalarda birinciliği elde eden Çenesuyu İlkokulu`ndan Buğra Öz, Cumhuriyet Ortaokulu`ndan Tuğba Özcan, Necip Fazıl Anadolu Lisesi`nden Sueda Gülgün ise ödüllerini kaymakam Mesut Yıldırım`ın elinden aldı. Törende ayrıca öğretmenlik görevine yeni başlayan 14 öğretmen yemin etti. 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programı Derince Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinden oluşan koronun seslendirdiği birbirinden güzel türkülerle sona erdi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ