KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7500 TL
  • 6.4956 TL
  • 7.3104 TL
Kocaeli Zirve
Kanarya sevenlerde başkanlar yarıştı
Kanarya sevenlerde başkanlar yarıştı
Güncel
11 Nisan 2010 Pazar 18:18
  • 2406
  • 0

Kanarya sevenlerde başkanlar yarıştı

Kanarya Sevenler Derneği’nin isim değiştirmesiyle ornitoloji adını alan derneğin kongresinde mevcut başkan Oğuz Ertop ve ikinci başkan olan Ali Soyer yarıştı. Seçimi Soyer kazandı

Eski adıyla Kanarya Sevenler Derneği, yeni adıyla; Kocaeli Ornitoloji(Kuş bilimi) Derneği, olağan genel kurulunu dün dernek binasında gerçekleştirdi. 1960 yılında kurulan derneğin genel kurulunda 184 üye, yeni dönem başkanını seçti. Üç dönemden bu yana dernek başkanlığı yapan Oğuz Ertop`un yeniden aday olduğu genel kurulda son dönem yönetiminde ikinci başkanlık görevini yürüten Ali Soyer de başkanlık için yarıştı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı`nın okunmasıyla başlayan genel kurulda faaliyet ve denetim raporlarının okunmasının ardından adaylar konuşmalarını yaptı. 

DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU
Mevcut başkan ve başkan adayı Oğuz Ertop üyelerine hitaben yaptığı konuşmada, yeni dönemin tamamen eğitime ayrılacağını söyleyerek, “Yeni dönemde yeni üyelerimize profesyonel kanarya eğiticiliğiyle ilgili eğitim vereceğiz. Eğitim alan üyelerimizi dünya şampiyonalarına katılmalarını sağlayacağız. Şuana kadar girdiğimiz dünya şampiyonalarında üç derecemiz var. Bu sayıyı yeni dönemde arttırarak 10`a çıkarmayı hedefliyoruz. Ayrıca önümüzdeki yıl 17 bin kanarya üretimi yapmayı hedefliyoruz” dedi. Ertop, ayrıca derneğin bağlı bulunduğu Türkiye Kanarya ve Kafes Kuşları Federasyonu`nda görev almak istediğini ve bu sebeple delege adayı da olduğunu söyledi. Federasyonun genel kurulu da 22 Ocak`ta yapılacak.

MAMAYI UCUZA ALACAĞIZ
Başkan adaylarından Ali Soyer ise, derneğin 21 bin TL birikimi olduğunu ve bu birikimi üyelerin lehine kullanmak istediklerini söyleyerek, “Disbiritörlerle anlaşıp aracıyı aradan kaldırarak daha uygun fiyata yem ve mama almayı planlıyoruz. Bunun yanı sıra üyelerimizin dernek binasına gelerek kuş satıyor ve yönetim yüzde 10 pay alıyor. Bu miktarı yüzde 5`e indireceğiz. Üyelerimize yönelik seminer ve eğitimler düzenleyecek, dünya şampiyonalarına her yıl katılacağız” şeklinde konuştu. Ardından gerçekleştirilen seçimde mevcut başkan il başkanı Oğuz Ertop`un 56 oyuna karşılık, Ali Soyer 72 oy alarak seçimi kazandı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ