KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.5959 TL
  • 6.2126 TL
  • 6.7892 TL
Kocaeli Zirve
Yaprak porselenlerle dişlerinize doğal güzellik
Yaprak porselenlerle dişlerinize doğal güzellik
Güncel
16 Nisan 2010 Cuma 15:03
  • 847
  • 0

Yaprak porselenlerle dişlerinize doğal güzellik

Çürük, aşınma, kırık veya yapısal anomaliklerden dolayı kendini huzursuz hissedenler, artık doğal diş güzelliğini yaprak porsenellerde buluyor

Çürük, aşınma, kırık veya yapısal anomalilerden dolayı, kendinizden emin bir şekilde gümseyemeyenler artık doğal diş güzelliğini yaprak porsenellerde buluyor. Daha önceleri bu gibi olumsuz durumlarda dolgular ve tam kaplamalar tek çözümken, artık yaprak porselenler yeni bir alternatif oluşturuyor. Uzun yıllardır bilinmesine karşın zorlu tekniği nedeniyle çok fazla uygulanamayan yaprak porselenler sayesinde, dişlerin şekil ve renkleri kalıcı olarak değiştirilebiliyor.

İNCE PORSELEN YAPRAKÇIĞI
Çok ince olmaları ve metal içermemeleri sayesinde ışığın geçmesini sağlayan yaprak porselenlerin, doğal diş gibi göründüğünü söyleyen Anadolu Sağlık Merkezi Diş Hekimi Alper Çıldır, şunları kaydetti: “Lamineler, dişlerin sadece ön yüzeylerine yapıştırılan, 0.3 milimetre kalınlığında çok ince porselen yaprakçıklardan oluşan bir materyaldir. Genellikle dişler kesilmeden uygulanabildiği gibi, dişlerin üzerinden 0.3 milimetre kadar bir pürüzlendirme yaparak da uygulanabiliyor.

KALICI TEMİZLİK SAĞLIYOR
Doğal dişin boyunda ve ağız içine bakan yüzeyinde hiçbir aşındırma işleminin yapılmasına gerek kalmıyor. Yaprakçıklar istenilen renk, boy ve şekilde hazırlanabiliyor. Bu sayede dişlerin şekil ve renklerini kalıcı olarak değiştirmek mümkün olabiliyor. Bu özellik kalıcı beyazlatma isteyen hastalar açısından çok büyük avantaj sağlıyor. Özellikle puro ya da sigara kullanan çalışanlar aralıklarla diş temizliği yaptırmaktansa lamineyi tercih ediyor.

3 BOYUTLU GÖSTERİLİYOR
Porselen sayesinde, sigara, çay ya da kahveyle sarartamayacakları cilalı bir yüzey elde edilmiş oluyor.
Yaprak porselen uygulaması öncesinde, hastaya üç boyutlu olarak elde edilmesi beklenen sonuç gösteriliyor ve denemesi sağlanıyor. Öncelikle hastalardan alınan ölçülerle dişlerin modellerini elde ediyoruz. Bu modeller üzerine yaprak porselenlerin taklitlerini yaparak hastaya gösteriyoruz.

4-5 GÜNDE TAMAMLANIYOR
Ayrıca, hastadan işlem öncesinde alınan yüz ve ağıziçi fotoğrafları bilgisayar ortamında düzenlenerek planlanan gülüş dizaynı da görülebiliyor. Bu sayede hasta, dişlerinde hiçbir işlem yapılmadan önce elde edeceği estetik sonucu üç boyutlu olarak görebiliyor. Beğenilen modelleri ağıza uygulayarak hastanın birkaç gün denemesini sağlıyoruz. 4-5 gün gibi kısa bir süre içerisinde hastanın estetik diş görünümüne sahip olabileceği, esas porselen yaprakçıklar hazırlanıyor.”

Kimlere uygulanabilir?
Ön dişlerinde kırık olan kişilere,
Dişlerinin ön yüzeyleri çeşitli faktörler nedenlerle aşınmış olan kişilere,
Dişlerinin renginden memnun olmayan kişilere,
Dişlerinde çapraşıklık olup tel takmak istemeyen kişilere,
Ön dişlerinde büyük dolgulara bağlı renk değişikliği olan kişilere,
Dişlerinin arasında boşluklar olan kişilere,
Gülme sırasında üst dişleri hiç gözükmeyecek kadar diş boyutları kısa olan kişilere,
Dişlerine zarar vermeden güzel bir gülüşe kavuşmak isteyen herkese uygulanabilir.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ