KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7372 TL
  • 6.3027 TL
  • 7.1361 TL
Kocaeli Zirve
2010 bizim için atılım yılı olacak
2010 bizim için atılım yılı olacak
Güncel
13 Aralık 2009 Pazar 22:36
  • 896
  • 0

2010 bizim için atılım yılı olacak

Yuvacık Su’yun pazarlamasından sorumlu olan BİAŞ Genel Müdürü Yakup Çeker, amaçlarının ilk iki ayda 75 bin damacana su satışı olduğunu, 2010’un ise atılım yılı olacağını söyledi

Yuvacık Su`yun pazarlamasından sorumlu BİAŞ Genel Müdürü Yakup Çeker; 2010 bizim için atılım yılı olacak

Geçtiğimiz hafta düzenlenen basın toplantısıyla ilk etapta 1 milyon, toplamda 3 milyon TL`lik yatırımla hayata geçen Yuvacık Doğal Kaynak Suyu`nu kamuoyuna tanıtan BİAŞ Genel Müdürü Yakup Çeker, suyun öyküsünü ve hedeflerini aktardı. Çeker, “Su tüketiminin olduğu her noktada ağırlığımızı hissettireceğiz” dedi. Daha önce Türk Silahlı Kuvvetleri Eğitim Vakfı`na ait olan Arksu`nun atıl durumda olmasını istemedikleri için yatırım yaptıklarını söyleyen Çeker, “2010 bizim için atılım yılı olacak. İlk hedefimiz, iki ayda 75 bin damacana” dedi.
 

HER YERDE OLACAĞIZ
Çeker, şöyle konuştu; “Bizden önceki firma TSK`ya bağlı olduğu için şirketin yönetim kademesinde sürekli değişiklik oldu. Pazarlama ağında hatalar yapıldı. Biz, çıkış noktası olarak önce kendi evimizin önünü yani Başiskele`ye ardından Kocaeli`ye yerleşmek istiyoruz. Sonraki hedefimiz büyük pazar olan İstanbul ve çevre illeri. Turizm sezonundan önce Antalya ve bölgesinde de gerekli pazarlama faaliyetlerimizi sürdüreceğiz. Bununla ilgili bütün pazar araştırması ve analizi yaptık. Yoğun tüketim olduğu her yerde Yuvacık Su kendine yer bulacaktır.
 

KENDİMİZE GÜVENİYORUZ
Biz, hiçbir zaman konuşmalarımızda marka belirtmedik. Başlangıçta bütün markalar rakibimiz. Bu bölgede dolum yapan bütün markalar, yerel bazdaki tüm firmalar rakibimiz olmalı. Ama biz rakip olarak görmüyoruz. Tesisimize, suyumuza ve kendimize çok güveniyoruz. İddiamızın temelinde bu var. Ancak bunların dışında kimseye güvenimiz yok. Ancak Başiskele halkına büyük güven duyuyoruz. Biz her bir eve, sanayi kuruluşuna bizzat ziyarette bulunarak Yuvacık Su`yu tatmalarını sağlayacağız.
 

KAYNAĞINDAN YUVANIZA
Haziran ayına kadar sadece Kocaeli sınırlarında hedefimiz ayda 75 bin adet damacanaya ulaşmak. Kocaeli`nin ardından ülke genelinde en büyük markalarla yarışmak ikinci hedefimiz. Biz bu konuda çok iddialıyız. Hedeflerimizi başaracağımıza olan inancımız da tam. Yola çıkarken slogan olarak ‘Kaynağından Yuvanıza` dedik. Bunun nedeni bizim için aile kutsaldır. Kendi ailemiz bizim için ne kadar değerli ise müşterilerimiz ve aileleri de değerlidir. Dolayısıyla onların evine sağlık götürmek, bizim en temel vazifemizdir.”
 

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ