KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7372 TL
  • 6.3027 TL
  • 7.1361 TL
Kocaeli Zirve
2012’de KTO üyelik aidatına zam yok
2012’de KTO üyelik aidatına zam yok
Güncel
28 Aralık 2011 Çarşamba 15:07
  • 1180
  • 0

2012’de KTO üyelik aidatına zam yok

Yılın son meclis toplantısında 2012 yılı bütçesini görüşen KTO, üyelik aidatı başta olmak üzere bütün harcama kalemlerine zam yapmadı

Körfez Ticaret Odası (KTO), aralık ayı meclis toplantısını yaptı. Toplantı sonunda, KOÜ Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Bahtiyar, KTO üyelerine yeni Türk Ticaret Kanunu ile ilgili seminer verdi. 2012 yılı Bütçe Taslağı`nın da görüşülerek oylandığı toplantıda KTO`da 2012 yılında üye aidatları ve diğer bütün kalemlerde zam yapılmayacağı açıklandı. Rahatsızlığı nedeniyle toplantıya katılmayan meclis başkanı Osman Çalık`ın yerine Vahit Eryılmaz meclisi yönetti.

 

 

EN BÜYÜK SORUN CARİ AÇIK
Aralık ayına ait ekonomik verileri değerlendiren KTO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Efe, “Başarılı bir yılı geride bırakıyoruz. 2011 yılında 3. çeyrek büyümesi yüksek oldu. Son çeyrekte de yine büyüme bekliyoruz. 2012 yılında da bu büyümenin devam edeceğine inanıyoruz. En önemli sorun cari açık. Bu devam ettiği için belki 2-3 puanlık bir düşüş yaşanabilir ama yine de ülkemizdeki istikrar ortamının devam etmesi ile birilikte Avrupa ortalamasının üzerinde bir büyüme gerçekleştireceğiz” dedi.

 

 

FRANSA`YI ELEŞTİRDİ
Efe, Fransa`da onaylanan yasanın Türkiye-Fransız ilişkilerine büyük bir darbe vurduğuna değinerek, bu yasanın onaylanmasının Fransa`nın büyük bir hatası olduğunu ifade etti. Odanın bin 766 adet üyesinin olduğunun belirtildiği toplantıda, 2012 yılı bütçesi görüşüldü ve oy birliğiyle kabul edildi. KTO`da 2012 yılında üye aidatları ve diğer bütün kalemlerde zam yapılmayacağı açıklandı. Toplantıda 20 yeni üye kaydının yapıldığı, 2 adet limitet şirketinin tasfiyeye girdiği ve 6 üyenin üyelik kaydının silindiği açıklandı.

 

 

YENİ KANUNU ANLATTI
Toplantının ardından, Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Hukuk Fakültesi Ticaret Hukuku Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Bahtiyar, 1 Temmuz 2012 tarihinde yürürlüğe girecek yeni Türk Ticaret Kanunu (TTK) ile ilgili sunum yaptı. Bahtiyar, 1956 yılından bu yana yürürlükte olan 6762 sayılı Türk Ticaret Kanunu`nun ülke ve dünya ticaretinde yaşanan gelişmelere paralel olarak değiştirilmesine ihtiyaç duyulduğunu kaydetti. Bahtiyar, bu kanunun köklü değişiklikler içerdiğini söyledi.
 

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ