Sibel Gönül
KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.5456 TL
  • 6.2837 TL
  • 7.2835 TL
Kocaeli Zirve
Muammer Dereli birinci oldu
Muammer Dereli birinci oldu
Güncel
05 Mayıs 2010 Çarşamba 17:17
  • 2117
  • 1

Muammer Dereli birinci oldu

Bilgi Kültür Yarışması İzmit İlçe Finali’nde 130 puanla birinci olan Muammer Dereli Anadolu Öğretmen Lisesi, il finalinde İzmit’i temsil edecek

İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Bilgi Kültür Yarışması Halk Eğitim Merkezi`nde gerçekleştirildi. Yarışma da Cahit Elginkan Anadolu Lisesi, Namık Kemal Lisesi, Muammer Dereli Anadolu Öğretmen Lisesi, 24 Kasım Anadolu Lisesi öğrencileri kıyasıya yarıştı. Yarışmaya İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezgin Çuhadar, şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

İKİNCİLİĞİ PAYLAŞTILAR
Öğrencilere 3 edebiyat, 3 fen bilimleri, 3 Türkçe, 3 matematik, 2 kimya, 2 fizik, 2 tarih,  2 din ve 2 genel kültür sorusunun sorulduğu yarışmada, Muammer Dereli Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencileri 130 puan alarak birinci oldu. Namık Kemal Lisesi ve Cahit Elginkan Anadolu Lisesi öğrencileri ise 120 puan alarak ikinciliği paylaştı. Yarışmanın üçüncüsü ise 90 puanla 24 Kasım Anadolu Lisesi öğrencileri oldu.

NAMIK KEMAL`İN BAŞARISI
Yarışma da en çok sevinen taraf, Namık Kemal Lisesi öğrencileri oldu. Anadolu liseleri içerisinde büyük bir başarı göstererek ikinci olan Cahit Elginkan Anadolu Lisesi`yle aynı puanı ve dereceyi elde eden Namık Kemal Lisesi öğrencileri oldukça mutluydu. Yarışmanın ardından birinci grubun öğrencilerine saat, ikinci grubun öğrencilerine flaş bellek ve mp3 player, üçüncü grubun öğrencilerine ise cd kutusu hediye edildi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ