KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7500 TL
  • 6.4956 TL
  • 7.3104 TL
Kocaeli Zirve
Kültürevlerinde aile sıcaklığı
Kültürevlerinde aile sıcaklığı
Güncel
03 Nisan 2010 Cumartesi 13:59
  • 873
  • 0

Kültürevlerinde aile sıcaklığı

İzmit Belediyesi’nin İzmit Halk Eğitim Merkezi ortaklığında mahallelerde açtığı kültür evlerinde tam bir aile ortamı hüküm sürüyor

Akçakoca Mahallesi Kültürevi`nde mefruşat alanında eğitim gören 17 kursiyer öğretmenleri Hediye Filiz nezaretinde tam bir aile ortamı oluşturdu. Birbirinden leziz yiyeceklerle kültür evinde  güzel bir sofra hazırlayan bayanlar, İzmit Belediyesi yönetimini sabah kahvaltısında ağırladı. Kültürevi`ndeki kahvaltıya başkan yardımcısı Ayhan Acar, kültür ve sosyal işler müdürü Ayşegül Kesim, İzmit Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Selma Mertoğlu, Akçakoca Mahallesi Muhtarı Mehmet Şahin, azalar, kursiyerler ve öğretmenleri katıldı. 

REHABİLİTASYON MERKEZİ
Oldukça samimi ortamda geçen kahvaltıda konuşan belediye başkan yardımcısı Ayhan Acar, kültür evlerinin bayanların sosyal gelişimine ciddi katkıları olduğunu söyleyerek; “Ev hanımlarının üretken biçimde faaliyetlerini sürdürdüğü kültür evleri, bayanların aile ekonomisine katkı sağladığı ve özgüven sahibi bireyler haline dönüştüğü birer rehabilitasyon merkezi haline gelmiştir. Böyle güzel organizasyonlarda bir araya gelindiğinde bunu daha iyi anlıyoruz” dedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ