KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8316 TL
  • 6.5108 TL
  • 7.5663 TL
Kocaeli Zirve
Kocaeli’de birinci parti olacağiz
Kocaeli’de birinci parti olacağiz
Siyaset
18 Nisan 2010 Pazar 17:14
  • 1476
  • 20

Kocaeli’de birinci parti olacağiz

Genel seçimlerde ilimizde MHP’nin oy patlaması yapacağını belirten Osman Çakır, yerel seçimlerde ise Büyükşehir Belediyesi’ni kesin kazanacaklarını iddia etti

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Osman Çakır, TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve Giresun Milletvekili Murat Özkan ile birlikte Kocaeli İl Teşkilatı`nı ziyaret etti. İl başkanı Ruhi Çavdar ve yöneticilerinin karşıladığı Çakır, 2011 genel seçimleri ve Anayasa değişiklik pakediyle alakalı açıklamalarda bulundu.
 

BÜYÜKŞEHİRİ KAZANACAĞIZ
Konuşmasına ilk olarak CHP`nin tek başına iktidar olamayacağını iddia ederek başlayan Çakır, “MHP dersini çalışıyor. Bugünkü siyasi partilerin içinde en tecrübeli ve donanımlı kadroya sahip parti MHP`dir. Kocaeli`de önümüzdeki genel seçimlerde MHP oy patlaması yaşayacak. Kocaeli`de birinci parti olarak sandıktan çıkacağız. Daha sonraki yerel seçimlerde ise Kocaeli Büyükşehir Belediyesini kazanacağız” dedi.
 

AKP`NİN ALTERNATİFİYİZ
Milliyetçi Hareket Partisi`nin iktidara en iyi alternatif parti olduğunu sözlerine ekleyen Çakır konuşmasını şöyle sürdürdü; “İktidar var ama alternatifi olan bir muhalefet yok. CHP bu konuda yetersiz. Bize karşı şansı yok. AKP`nin alternatifi biziz. Bu iktidarın alternatifi merkez sağda yer alan Millyetçi Harekettir. Türk insanına beklediği huzur ve refah ortamını sağlayacağız. İnsanlarımız bu kadar kaynağa sahip bir ülkede işsiz aşsız kalmamalı” şeklinde konuştu.
 

AÇILIM, İHANET PROJESİDiR
Anayasa değişikliğini MHP`nin destekleyeceğine yönelik basında çıkan haberleri de yalanlayan Çakır, “AKP`nin kendi politikalarına meşru ortam oluşturmak için ortaya attığı yalanlar bunlar. Hazırlanan Anayasa paketi milletin hayrına olmayacak. Bize oy veren 6 milyon 320 bin kişiden 25-30 tanesinin yayınladığı bildiri bizi ilgilendirmez. Herkesin ‘Benim` diyebileceği bir Anayasa hazırlanmalı ki destekleyelim. ‘Açılım` denilen ihanet projesine ve iktidardan indikten sonra yaptıkları yolsuzluklar nedeniyle yargılanmamak için zemin hazırlıyorlar” şeklinde konuştu.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ