KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
26 bin 709 öğrenci bilgisayarına kavuştu
26 bin 709 öğrenci bilgisayarına kavuştu
Güncel
24 Aralık 2010 Cuma 17:13
  • 2664
  • 8

26 bin 709 öğrenci bilgisayarına kavuştu

Büyükşehir Belediyesi’nin bilgisayar töreni yapıldı. 26 bin 709 öğrencinin laptopuna kavuştuğu etkinliğe Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’nun gelmemesi dikkat çekti

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`nin ‘her öğrenciye bir bilgisayar` sloganıyla hayata geçirdiği bilişim seferberliği kampanyası bu yıl da 26 bin 709 öğrenciyi laptop sahibi yaptı. 5 yılda 130 bin laptop dağıtmayı hedefleyen Büyükşehir, geçtiğimiz yıl 26 bin 870 altıncı sınıf öğrencisine dağıttığı gibi, bu yıl da tören yaparak öğrencilere dizüstü bilgisayarlarını teslim etti. Büyükşehir Belediyesi İnterteks Uluslararası Fuar Alanı`nda düzenlenen bilgisayar dağıtım töreninin sunuculuğunu Vatan Şaşmaz yaparken, ünlü popçu Yusuf Güney şarkılarıyla çocukları eğlendirdi.
 

TÖRENDEN FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

ÇUBUKÇU GELMEDİ
Saat 15.30`da başlayacak program için saat 14.00`te tören alanına giriş başladı. Katılımcılara 7 bin adet sandiviç, meyve suyu ve su dağıtıldı. Öte yandan geleceği bildirilen Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu`nun etkinliğe katılmaması dikkat çekti. Törende; Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, vali Ercan Topaca, Çubukçu`ya vekaleten Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Recep Işık, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özdemir, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, AKP İl Başkanı Zeki Aygün, kaymakamlar ve çok sayıda öğrenci hazır bulundu.
 

5 YILDA 130 BİN
Törenin açılış konuşmasını yapan İbrahim Karaosmanoğlu, çağa ayak uydurmak için geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu sene de tüm altıncı sınıf öğrencilerini bilgisayarla buluşturduklarını söyledi. Bu sayede Kocaeli`de yeni bir dönemde başladığını ifade eden Karaosmanoğlu, “Yeni bir felsefe, eğitim anlayışı başladı. İdealimizi hayata geçirdik. Vizyonumuz bilişim çağını yakalamak. 5 yılda 130 bin bilgisayar teslim edilecek. Kocaeli silikon vadisi gibi bilişim vadisi olacak. Çocuklarımızın isimlerini buralarda duyacağız” dedi.
 

2 YIL UZASIN
Karaosmanoğlu`nun ardından konuşma yapan Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Recep Işık ise, çağa göre değil, ileriki çağa göre çocuk yetiştirmek gerektiğini savundu. Işık, “Çocuklarımızı bizim çağımıza göre değil, onların yaşayacağı çağa göre yetiştirmeliyiz. Buna sivil toplum kuruluşları ve yerel yönetimler destek vermeli. Benim Karaosmanoğlu`ndan isteğim bu bilgisayarlar verme kampanyasını iki yıl daha uzatsın ve 12. sınıfta bitsin. Bu projeden liseler de faydalanmış olur” diye konuştu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ