KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
3 battı-çıktı daha
3 battı-çıktı daha
Güncel
20 Aralık 2012 Perşembe 10:43
  • 6429
  • 27

3 battı-çıktı daha

Kocaeli Valisi Ercan Topaca, D-100 Karayolu üzerindeki trafik sıkışıklığını ortadan kaldırmak için 3 battı-çıktı daha yapılacağını açıkladı

Kocaeli Valisi Ercan Topaca trafiği rahatlatmak amacıyla D-100 Karayolu üzerine 3 adet battı-çıktı yapılacağını açıkladı. Battı-çıktılardan biri Kandıra Sapağı`na, diğeri Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi`nin önüne, bir diğeri de Körfez ilçe çıkışında Anadolu Döküm`ün önüne yapılacak. 3 battı-çıktıya da aynı zamanda başlanacak. Vali Topaca, battı-çıktıların Kuzey Marmara Otoyolu projesinin içine alınacağını da belirtti.

 
İHALE YAPILMAYACAK
Battı-çıktıları Büyükşehir Belediyesi`nin değil Ulaştırma Bakanlığı`nın yapacağını bildiren vali Topaca; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün`ün battı-çıktılar için kendi bakanlığından Maliye Bakanlığı`na para aktardığını, bu paranın hemen Ulaştırma Bakanlığı`na aktarılacağını dile getirdi. Vali Topaca, battı-çıktılar için ödenek sorunu olmadığını, ihale yapmayacaklarını, projeler biter bitmez inşaata başlanacağını da ifade etti.
 
SAPANCA YOLU BİTECEK
Sapanca Yolu`ndaki inşaatın biraz aksamalı da olsa devam ettiğini söyleyen Topaca, “Bizi eleştiriyorlar ama bu konuda inanılmaz çaba harcıyoruz. Biraz aksama oldu fakat yol birkaç ay sonra bitecek. Bizim sınırlarımızda çalışma var ama Sapanca tarafında hiçbir çalışma yok. Biz trafik akışını aksatmadan Sapanca Yolu`nu bitirmeye çalışıyoruz. Son olarak bakanlıktan müteahhide bir miktar daha para çıkarttık” dedi.
 
OTOBAN IŞIKLANDIRILACAK
Kocaeli`nin sorunlarını çözmek için gece gündüz demeden çalıştıklarını söyleyen vali Topaca, özellikle kış günlerinde ciddi sorun yaratan ve kazalara sebep olan otobanın Gebze- İzmit arasının ışıklandırılması için Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım`dan söz aldıklarını, özellikle Dilovası–İzmit arasındaki ışıklandırma çalışmalarının önümüzdeki günlerde başlayacağını sözlerine ekledi.
 

CENGİZ TOPEL CANLANACAK
Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Cengiz Topal Havaalanı`nın canlanması için çaba sarfettiklerini, THY yetkilileriyle defalarca görüştüklerini söyledi, “Cengiz Topel`e takılması gereken bir cihaz var. Özel İdare olarak bu cihazı satın alıp havaalanını tam gören bir yere yerleştirmek için yer arayışına girdik. Bu cihazın takılmasıyla birlikte Anadolu Jet geri dönecek” dedi.
 

KANDIRA SAPAĞI
D-100 Karayolu üzerindeki önemli geçiş noktalarından biri olan Kandıra Sapağı`na da bir battı-çıktı yapılacak. Battı-çıktının bitmesiyle birlikte D-100 Karayolu`ndaki trafik sıkışıklığı ve keşmekeşi de bir nebze olsun ortadan kalkacak.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ