KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
3 muhtar da ‘adayım’ dedi
3 muhtar da ‘adayım’ dedi
Güncel
09 Aralık 2009 Çarşamba 18:49
  • 2064
  • 0

3 muhtar da ‘adayım’ dedi

Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şubesi’nin kongresi öncesinde 3 muhtar adaylığını açıkladı, ancak aday sayısı teke düşürülecek

İzmit Muhtarlar Platformu üyeleri önceki akşam bir araya gelerek Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şubesi çatısı altında toplanma kararı aldı. İzmit sınırları içerisindeki 102 muhtardan 73`ünün katıldığı toplantıya gösterilen ilgi muhtarları sevindirdi. Bu buluşmada; Cedit Mahalle Muhtarı Vedat Yoldaş, Veli Ahmet Mahalle Muhtarı Kadir Kızıl ile Şahinler Köyü Muhtarı Cavit Akarsu, Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şubesi`nin 19 Aralık`ta yapılacak kongresinde aday olduklarını açıkladı.
 

DERNEĞİN ADI DEĞİŞECEK
Birkaç hafta içerisinde derneğe intikal edilmesi nedeniyle artık bir hükmü kalmayacak olan İzmit Muhtarlar Platformu`nun sözcüsü Muhittin Sevil, katılımın yüksekliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve “Muhtarlar adına gurur verici bir tablo. Diğer dernekte yer alan arkadaşlarımızı da kırmadan dökmeden aramıza çağırmalıyız. Onlar da bizim arkadaşlarımız, birlikten güç doğar. İzmitli muhtarlar olarak tek çatı altında toplanmalıyız” dedi. Aynı buluşmada 19 Aralık`ta gerçekleştirilecek kongrede Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şubesi`nin adının İzmit şubesi olarak değiştirileceği de açıklandı.
 

TEK ADAY İÇİN OYLAMA
Toplantıda ‘Süleyman Şen`in başını çektiği İzmit Muhtarlar Derneği`ne mi, yoksa İsmail Şişman`ın başını çektiği Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şubesi`ne mi katılalım?` şeklinde ortaya çıkan sorular ve karşılıklı tartışmalar oylamayla sona erdi. Kapalı zarf yöntemiyle gerçekleştirilen oylamada 67 kişi Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şubesi`ne, 2 kişi de İzmit Muhtarlar Derneği`ne katılım yönünde oy kullandı ve 4 oy da boş çıktı. Bu sonuçtan sonra İsmail Şişman`ın başını çektiği dernekte buluşma kararı alınmış oldu. İzmitli muhtarlar bu akşam saat 18.00`de Doğu Kışla Parkı içerisindeki Paşa Kafe`de yeniden bir araya gelerek adayı teke indirmeye yönelik oylama yapacak. En çok oy alan isim tek aday olarak kongreye gidecek.
 

İSMAİL ŞİŞMAN ADAY DEĞİL
Birden fazla adayla gidilen kongrelerin parçalanmalara yol açtığı düşüncesiyle ortaya çıkan adayı teke düşürme girişimi muhtarlardan da destek buldu. İsmail Şişman, yeniden aday olmadığını açıklamıştı. Yani İsmail Şişman`ın başkanlığını üstlendiği derneğin yeni yönetimini İzmit Muhtarlar Platformu üyeleri şekillendirecek ve kongreye tek adayla gidilecek. Son anda bir gelişme olmazsa; İzmitli muhtarların başkanı Vedat Yoldaş, Kadir Kızıl ve Cavit Akarsu üçlüsünden biri olacak. Yönetime girecek 26 kişinin de yine muhtarların bir araya geleceği istişare toplantısında tespit edileceği açıklandı. Muhtar adayı olan üç kişiden daha az oy aldıkları için aday olamayacak iki kişinin de başkan yardımcısı sıfatıyla yönetime alınması tasarlanıyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ