KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
300 dönüm yeşilleniyor
300 dönüm yeşilleniyor
Güncel
16 Aralık 2009 Çarşamba 11:12
  • 1222
  • 0

300 dönüm yeşilleniyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Derince Çınarlıdere mevkiinde 200 dönümü yanan toplam 300 dönümlük alana yeniden hayat veriyor. Derince yeni bir mesire alanına kavuşuyor

Büyükşehir Belediyesi Derince`nin Mersincik ve Çınarlıdere Mahalleleri sırtlarında yaz aylarında çıkan yangın sonucu yok olan 200 dönümlük ormanlık alanı yeniden yeşillendirmek üzere kolları sıvadı. Büyükşehir, bir taraftan geçici istihdam projesiyle işe aldığı işçilerle bölgede fidan dikerken diğer yandan yanan ormanlık alanı da içine alan 300 dönümlük alanda mesire alanı çalışmalarına başladı. 
 

SOSYAL ALANLAR
Yaklaşık 3 kilometre uzunluğunda olan mesire alanı, 300 dönümlük ormanlık arazi üzerine kuruluyor. Mesire alanında çeşitli sosyal alanlar yer alacak. Vatandaşların piknik ve  yürüyüş yaparak huzur bulacakları mesire yerinde, spor kompleksi, çocuk oyun grupları, piknik alanları, çeşmeler ve yürüyüş yolları bulunacak.
 

SPOR ALANLARI
Alanın içerisindeki sosyal tesislerde, büfe, çocuk oyun alanı, futbol, basketbol ve voleybol sahaları yer alacak. Ayrıca vatandaşların piknik yapabilmeleri için barbekülü ve barbeküsüz alanlar oluşturulacak. Köprüler ve ağaç altı dinlenme alanlarıyla renklendirilecek Çınarlıdere Mesire Alanı, çalışmaların tamamlanmasının ardından halkın hizmetine sunulacak.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ