KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.4216 TL
  • 6.1809 TL
  • 6.9730 TL
Kocaeli Zirve
35 ünite kanla 105 kişiye can simidi oldular
35 ünite kanla 105 kişiye can simidi oldular
Güncel
Aktan Uslu
07 Kasım 2018 Çarşamba 08:34
  • 1438
  • 0

35 ünite kanla 105 kişiye can simidi oldular

Gebze Kavram Temel Lisesi sosyal sorumluluk projesi kapsamında kan bağışı kampanyasının ikincisini tekrarladı. Kızılay Haftası kapsamında Kızılay Kocaeli işbirliğinde toplanan 35 ünite kan ihtiyaç sahibi 105 kişiyi hayatta tutacak

Eğitim serüvenine 14 yıl önce dershane olarak başlayıp yolculuğunu son dört yıldır temel lise olarak sürdüren Kavram yeni bir sosyal sorumluluk projesine Kızılay Haftası içinde, Kızılay’a kan bağışında bulunarak imza attı.

Okulun Hacı Halil Mahallesi, Zübeyde Hanım Caddesi, 1225 Sokak, No: 1 adresindeki yerleşkesinde Kızılay Kocaeli işbirliğinde bir gün süren etkinlik kapsamında 35 ünite kan toplandı. 210 civarı öğrenciyi 24 öğretmenle geleceğe hazırlayan lisenin geçen yılki aynı etkinliğinde 60’a yakın ünite kan toplanmıştı.

Her bir ünite kan üç kişiye

Okul idaresi, öğretmenleri, velileri ile 18 yaşını doldurmuş ve kan değerleri elverişli öğrencilerin katıldığı kampanyada toplanan kanlar, her bir ünite kanın hayati ihtiyaç sahibi üç kişide değerlendirilmesinden ötürü 105 kişiyi hayatta tutacak.

Gelenekselleştirdiler

Gebze Kavram Temel Lisesi Müdürü Gökhan Gönül sosyal sorumluluk projesi kapsamında; öğretmenler, öğrenciler ve velileri tarafından gerçekleşen etkinliği bu yıl ikinci kez tekrarlayıp geleneksel hale getirdiklerini, önümüzdeki senelerde de düzenli olarak tekrarlamayı hedeflediklerini söyledi.

Orman Haftası’nda Kavram Ormanı

Gönül bir diğer sosyal projelerinin Orman Haftası’nda gerçekleşeceğini belirtip belediye işbirliğinde edinilecek fidanlardan Kavram Ormanı oluşturacaklarını dile getirdi. Gönül kan bağış kampanyasının tüm destekçilerine teşekkür etti.

Deneyimli ekip

Öte yandan Kızılay Kocaeli kan bağışı toplama ekibi Doktor A.Jalil Karimi öncülüğünde flebotomistler (kan alım uzmanı) Ezgi Banu Şahin, Kadir Duman ve Sinan Dalkıran ile destek personeli Salih Poyraz’dan oluştu.

 

 

 

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ