KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
36 baba, BADEP sertifikası aldı
36 baba, BADEP sertifikası aldı
Güncel
28 Aralık 2011 Çarşamba 13:28
  • 1124
  • 0

36 baba, BADEP sertifikası aldı

AÇEV ve Derince İlçe Halk Eğitim Merkezi desteğiyle düzenlenen BADEP’e katılan 36 babaya sertifikaları düzenlenen törenle takdim edildi

Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) ve Derince İlçe Halk Eğitim Merkezi desteğiyle düzenlenen Baba Destek Programı'na (BADEP) katılan 36 baba, 40 saat süren 3 ayrı kurs sonucunda Çenesuyu İlköğretim Okulu'nda düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. Törene Derince İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Recep Özaydın, Derince İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Muhammet İpekdul, Çenesuyu İlköğretim Okul Müdürü Fevzi Loka, Alpaslan İlköğretim Okulu Ender Gözcü, AÇEV BADEP Kordinatörü Muharrem Köse ve veliler katıldı.

 

 

EĞİTİM VERİLDİ
Tuncay Önal, Seyfettin Tekçe ve Faruk Yılmaz tarafından gerçeklestirilen eğitimler sonucunda 36 babaya "Baba'nın rolü, çocukları anlamak, olaylar karşısında olumlu davranış geliştirmek, sosyal ve duygusal gelişim, bedensel ve cinsel eğitim ve çocuğa sorumluluk kazandırmak" gibi konularda eğitim verildi. Programda konuşan Özaydın "Babalık zor ve dikenli bir yoldur. Bu yolda elimize diken batmaması için çocuklarımızla birlikte hareket etmeliyiz" dedi. Konuşmaların sonunda babalara çocukları sertifika verildi.
 

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ