KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
388 iş yeri denetlendi
388 iş yeri denetlendi
Güncel
02 Kasım 2009 Pazartesi 14:28
  • 781
  • 1

388 iş yeri denetlendi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıtası, İzmit sınırlarında 323, Körfez sınırlarında ise 65 iş yerini denetledi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıtası, İzmit sınırları içerisindeki 105 lokantayı, 218 marketi ve Körfez sınırlarındaki 65 okul kantinini denetledi. Ürünlerin sağlık koşullarına uygunluğuna bakılan denetimlerde sağlığa ve kanuna aykırı iş yeri bulunmazken bazı işletmelere sattıkları ürünlerin üzerinde fiyat etiketleri bulunmadığı için uyarılarda bulunuldu.
 

105 LOKANTA
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı`na bağlı ekiplerin İzmit sınırları içinde yaptıkları denetimlerde lokantaların mevzuata uygunluğu ve üretimdeki temizlik şartları kontrol edildi. Çalışanların sağlık muayeneleri, iş yerinin temizliği, ilaçlanması gibi önemli konularda da iş yerleri denetimden geçirildi. Mevzuata uygun olmayan iş yerleri hakkında tutanak tutuldu.
 

UYARI YAPILDI
Zabıta ekipleri İzmit sınırları içindeki marketleri de denetledi. Ekipler daha önceki denetimlerinde perakende satışa arz edilen malların veya ambalajların üzerine kolaylıkla görülebilir, okunabilir şekilde o malla ilgili tüm vergiler dahil fiyat, üretim yeri ve ayırıcı özelliklerini içeren etiket konulması gerekliliği konusunda yaptıkları uyarıları dikkate almayanlar hakkında tutanak tuttu.
 

65 OKUL KANTİNİ
Zabıta ekipleri okul kantinlerini denetlemeyi de ihmal etmedi. Körfez sınırları içerisindeki okul kantinleri denetlendi. Denetimlerde kantinlerde çalışanların sağlık muayenesi, kantinin genel temizliği ve satışa sunulan ürünlerin son tüketim tarihleri ve fiyat listesinin olup olmadığı kontrol edildi. Mevzuata göre cezai işleme esas teşkil edecek uyarılarda bulunuldu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ