KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6871 TL
  • 6.3796 TL
  • 7.0960 TL
Kocaeli Zirve
4 aylık asker izin aldı evine dönüyordu ama
4 aylık asker izin aldı evine dönüyordu ama
Güncel
18 Aralık 2010 Cumartesi 09:21
  • 6265
  • 4

4 aylık asker izin aldı evine dönüyordu ama

Hava değişimini kullanmak için İzmit’e doğru yola çıkan ve geçirdiği trafik kazasında ağır yaralanan 4 aylık asker, bir haftadır verdiği yaşam mücadelesini kaybetti

İzmit Topçular Mahallesi Sevgi Sokak No: 19 adresinde ikamet eden, sebze ve meyve ticareti yapan Selim Akdoğan ile ev hanımı Sadiye Akdoğan`ın 9 çocuğundan biri olan 4 aylık asker Hamdullah Akdoğan, 10 günlük hava değişimi iznini ailesiyle geçirmek için bir hafta önce yola çıktı ancak evine ulaşamadı. Babasına ait kamyonlardan biriyle İzmir`den İzmit`e doğru gelirken şoförün bir anlık dalgınlığı sonucu meydana gelen kazada ağır yaralanan Akdoğan, bir haftadır tedavi gördüğü Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi`nde yaşam mücadelesini kaybetti.
 

HAVA DEĞİŞİMİ ALMIŞTI
Açıköğretim ilahiyat fakültesi 2. sınıf öğrencisi Hamdullah Akdoğan, 4 ay önce okulunu dondurarak askere gitti. Çanakkale`de acemi birliğini tamamlayan ve usta birliğine İzmir`de denizci er olarak devam eden Akdoğan, geçirdiği bir rahatsızlık nedeniyle 10 gün hava değişimi iznine ayrıldı. İznini ailesinin yanında geçirmek için Nihat ismindeki şoförün kullandığı babasına ait kamyonlardan biriyle İzmir`den İzmit`e doğru yola çıkan Akdoğan, şoförün bir anlık dikkatsizlik sonucu yol kenarında park halinde duran araca çarpması sonucu ağır yaralandı. Kamyon şoförü ise kazandan yara almadan kurtuldu.
 

ASKERİ TÖREN DÜZENLENDİ
Bursa Otoyolu`nda meydana gelen kazada ağır yaralanarak Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi`ne kaldırılan er Akdoğan, yaklaşık bir haftadır kaldığı yoğun bakım ünitesinde önceki gün yaşam mücadelesini kaybetti. İzmit`teki evlerinde hastaneden gelecek iyi bir haberi bekleyen talihsiz gencin yakınları ani ölüm karşısında sinir krizleri geçirdi. 90/2 tertip deniz er Hayrullah Akdoğan için Topçular Camii`nde öğle namazına müteakip askeri tören düzenlendi. Törene çok sayıda askeri erkan katıldı. Askerlerin omuzlarında taşınan denizci er Akdoğan`ın cenazesi, Üçtepeler Mezarlığı`nda toprağa verildi.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ