KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7500 TL
  • 6.4956 TL
  • 7.3104 TL
Kocaeli Zirve
4 firmaya haksız kazanç cezası!
4 firmaya haksız kazanç cezası!
Güncel
13 Eylül 2018 Perşembe 13:28
  • 3456
  • 1

4 firmaya haksız kazanç cezası!

Kocaeli Ticaret İl Müdürlüğü’nün yaptığı denetimler sonucunda ekonominin bozulmasıyla beraber 4 firmanın haksız fiyat artışı yaptığı belirlendi.

Kocaeli Ticaret İl Müdürlüğü geçtiğimiz günlerde girdi maliyeti ve döviz kuru artışı gibi fiyat değişimlerinden etkilenmemesine rağmen bu durumlardan etkileniyormuş gibi hareket ederek tüketiciye sunulan mal ve hizmet fiyatında gerekçe olmaksızın ürünlerinde artış yapanlar aldatıcı ticari uygulamalar arasına alındı. Ticaret İl Müdürlüğü tarafından Kocaeli’de 45 firmayı denetlendi.

 

972 ÜRÜNDE HAKSIZ KAZANÇ

Bu kapsamda toplam 11 bin 892 ürün de denetlendi. Bu firmalardan 4’ü için haksız fiyat artışı tutanağı tutuldu, 972 ürün de haksız fiyat artışı tespit edildi. AKP İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, konu ile ilgili sosyal medya hesabından yazılı açıklama yaptı:

“Geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete’de yayımlanan, ‘Girdi maliyeti ve döviz kuru artışı gibi fiyat değişimlerinden etkilenmemesine rağmen bu durumlardan etkileniyormuş gibi hareket ederek tüketiciye sunulan mal veya hizmetin satış fiyatında haklı bir gerekçe olmaksızın artış yapmak aldatıcı ticari uygulamalar arasına alınmıştır. Kriz fırsatçılığı yaparak haksız kazanç sağlayan Fırsatçı  firma ve işletmeleri Ticaret İl Müdürlüklerine, ve Alo 175’e bildirmeniz yeterlidir. İlimizdeki 1 hafta içerisindeki denetlenen iş yerlerine ilişkin istatistik tablosu aşağıdaki gibidir. Hem kendi cebimizi korumak, hem de ülkenin zor günlerinde fırsatçılık yapanların ceza alması için 0262 324 77 06-07 no’lu telefonlardan Kocaeli Ticaret İl Müdürlüğüne ulaşarak şikayette bulunabilirsiniz. Kriz fırsatçılarına fırsat vermeyelim” dedi. 

 

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum
default photo
Yazan: Isa karaoz

Firmaların isimlerinide vermeleri gerekiyor.Vatandaş ona göre tepkisini göstersin.

0 Beğendim
0 Beğenmedim

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ