KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Pekcan, Büyükşehir’i yine topa tuttu
Pekcan, Büyükşehir’i yine topa tuttu
Siyaset
01 Nisan 2010 Perşembe 12:34
  • 777
  • 4

Pekcan, Büyükşehir’i yine topa tuttu

Her platformda Büyükşehir Belediyesi’ni sert bir dille eleştiren SP İl Başkanı Av. Erol Pekcan, il yönetim kurulu toplantısında yaptığı konuşmada da yine boş geçmedi

Saadet Partisi İl Teşkilatı haftalık yönetim kurulu toplantısını önceki akşam gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan il başkanı Av. Erol Pekcan, Büyükşehir Belediyesi`ni eleştiri yağmuruna tuttu. Gebze`de denetimlerde bulunan domuz ve at etinin sorumluluğunu da AKP hükümetine yükleyen Pekcan, ayrıca AKP İzmit İlçe Başkanı Nedim Arsal`ın UKOME hakkında yaptığı açıklamaları da değerlendirdi.
 

SORUMLULUK AKP`DE
Pekcan özellikle Gebze`de domuz eti vakasıyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Büyükşehir Belediyesi`nin yapmış olduğu denetlemelerde Gebze`nin en tanınmış lokantalarında domuz eti kullanıldığı tespit edildi. Bunun sorumluluğu AB`ye uyum adı altında domuzun kasaplık hayvan yapılmasıdır. Sorumlulukta iktidar partisine ait. Önce domuzu kasaplık hayvan yapacaksınız, sonra bununla mücadeleye kalkacaksınız. Bu yanlış bir tutum.”
 

ESNAF SANA OY VERDİ
Büyükşehir Belediyesi geçmişte yoksullar için giysi alımında ve gıda yardım paketlerinin temini için İzmit esnafını işin dışında tuttuğunu belirten Pekcan, “Şimdi 40 bin yeni erzak paketi alımı gerçekleşecek. Bu alımda ayakta durmakta zorlanan İzmit esnafının işin içinde olması gerekli. Büyük toptancılardan ziyade küçük esnafın birlikte hareket etmesi sağlanarak esnafa geçici de olsa rahat bir nefes aldırılması sağlanmalı. Bu kentin esnafı sana oy verdi. Bu şehrin sıkıntısını çekti. En kötü günde ayakta durmak için direndi. Şimdi kaymağı başkaları yemesin” dedi.
 

KENDİ İÇİNDE ÇATIŞMA
Büyükşehir Belediyesi yeni dönemde daha aktif çalışmak için kendi içinde değişime gittiğini de kaydeden Pekcan konuşmasını şöyle sürdürdü; “Birçok bürokratın görev yeri değişti ya da görevden alındı. Fakat tüm bu değişimler Büyükşehir Belediyesi`nin halkın sorunlarını görmesini sağlayamadı. Şehir içi trafiği kör düğüm haline geldi. Öylesine tepki görmeye başladı ki kendi içlerinde dahi çatışmaya başladılar. İzmit ilçe başkanı Nedim Arsal daire başkanlarına seslenerek, ‘çözüm üretin çözüm üretemiyorsanız koltuklarınızı bırakın gidin` diyor. Kardeşim siz muhalefettesiniz. Bunları dile getirmesi gereken siz değilsiniz.
 

KÖSTEBEK YUVASI GİBİ
Biz bunu yıllardır söylüyoruz siz şikâyet değil çözüm makamındasınız. Nedim Arsal`ın ifadesinden anlaşılıyor ki Büyükşehir Belediye Başkanı bürokratlarını yönetemiyor. Bu durumda ya başkanın istifa etmesi ya bürokratları görevden alması ya da Arsal`ın susması lazım. Başkanı aldatan bürokratlar istemiyoruz. Bu şehrin geleceğini çalıyorsunuz. İnsanların umutlarını çalıyorsunuz. İzmit Belediyesi bir yıldır ısınma hareketleri yapıyor. Bir iki projesi var, onlarla vakit geçiriyor. Diğer ilçelerimizin birçok sorunları var. Hizmet bekleyen insanlar var. Şehrin göbeğindeki yollar, köstebek yuvası gibi.”

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ