KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
400 cami eksiğimiz var
400 cami eksiğimiz var
Güncel
08 Kasım 2012 Perşembe 12:03
  • 1390
  • 11

400 cami eksiğimiz var

Din görevlileriyle bir araya gelen Sönmezoğlu, ilimizin 400 camiye daha ihtiyacı olduğunu, her mahalleye Kur’an Kursu açılması gerektiğini söyledi

Kocaeli Din Görevlileri Dernekleri`nin geleneksel istişare toplantılarının üçüncüsü Başiskele`de gerçekleşti. Başiskele Din Görevlileri Derneği Başkanı Kadir Çelikiz`in ev sahipliğinde Başiskele Fazlıoğlu Restorant`ta düzenlenen kahvaltılı toplantıya; Kocaeli İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu, İl Müftü Yardımcısı Bayram Erdoğan din görevlileri dernek başkanları ile yönetim kurulu üyeleri katıldı. 

 

ÖNEMLİ GÖREV
Din görevlilerinin kendilerini yenilemelerinin gerektiğini belirten Çelikiz, “Görevimizin, sorumluluğumuzun ne derecede önemli olduğunun şuuru içerisinde hizmet etmeliyiz. Hepinize bu anlamlı günde bizi yalnız bırakmadığınız için teşekkür ederim. Özellikle İl Müftümüz Mehmet Sönmezoğlu`na bizleri her zaman hatırladığı için sizlerin önünde teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.” dedi.
 

GÜVENİN ESERİ
Yapılan toplantıların kuruma olan güvenin eseri olduğunu ifade eden Ali Fazıl Demir`de “Burada alınan kararları üyelerimize ulaştırmak ve uygulamaya koymak bizim görevimiz. İl Müftümüz Mehmet Sönmezoğlu`nun sivil toplum kuruluşlarımıza verdiği desteği takdirle karşılıyoruz” dedi. Sönmezoğlu, düzenlenen toplantıların yalnızca bir kahvaltı toplantısı olmadığına dikkat çekti.
 

GAYRET GEREKLİ
Din hizmetlerinin verimliliğini artırmak için istişare yaptıklarını ifade eden Sönmezoğlu şunları söyledi: “Burada din görevlilerimizin sorunlarına çözüm üretiyoruz. Her mahalleye bir Kur`an Kursu yapılmalı. Mevcut camilere ilave olarak 300 ya da 400 arasında camiye ihtiyaç var. Bunların gerçekleşmesi için her görevlinin gayret göstermesi gerekir.” dedi.
 

İSTİŞARE YAPTILAR
Kahvaltı eşliğinde devam eden toplantıda genel olarak Kocaeli`de yürütülen din hizmetlerindeki verimlilik konuşuldu. Eksiklerin bir an önce giderilip vatandaşa daha iyi din hizmeti sunmanın istişaresi yapıldı. Programın sonunda Mehmet Sönmezoğlu, ev sahipliği ve misafirperverliğinden dolayı Başiskele Din Görevlileri Derneği Başkanı Kadir Çelikiz`e ve yönetim kurulu üyelerine ayrıca teşekkür etti.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ