KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
42 öğrenci beyaz önlük giydi
42 öğrenci beyaz önlük giydi
Güncel
23 Kasım 2012 Cuma 11:41
  • 826
  • 2

42 öğrenci beyaz önlük giydi

Diş Hekimliği Fakültesi’nde düzenlenen törende 42 öğrenci beyaz önlük giydi. Törende söz alan bazı üniversite öğrencileri ise çektikleri ulaşım sıkıntısını başkan Karaosmanoğlu’na iletti
Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Diş Hekimliği Fakültesi, 20-28 Kasım Diş Hekimleri Haftası kapsamında 3. Önlük Giyme Töreni`ni, önceki gün tıp fakültesi morfoloji salonu`nda gerçekleştirdi. Törende, üniversite 3. sınıfta öğrenim gören 42 öğrenci beyaz önlük giydi. Ulaşımdan yana şikayet eden üniversiteliler, başkan Karaosmanoğlu`na okula gelirken çektikleri sıkınlardan bahsetti.
 
YOĞUN KATILIM
Törene, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu, yardımcısı Prof. Dr. Ali Demirci, diş hekimleri fakültesi dekanı Prof. Dr Ali İhya Karaman, tıp fakültesi dekanı Prof. Dr. Şükrü Hatun, İl Kültür Bakanlığı Stratejik ve Genel Sanat Yönetmeni Nejat Birecik, üniversite hocaları, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.
 
ŞİKAYET ETTİLER
Törende ilk konuşmayı dekan Karaman yaptı. Diş hekimliği fakültesinin geçmişi hakkında katılımcılara bilgi veren Karaman, “Bu yıl 166 tane öğrencimiz var. Bu öğrencilerimizle sürekli irtibat halindeyiz. Öğrencilerin en büyük probleminin Yuvacık`taki ulaşım sorunu olduğunu biliyorum. Bu konuda başkandan çözüm istiyoruz” diyerek konuyu başkan Karaosmanoğlu`na iletti.
 
HEDEF 120 DİŞ ÜNİTESİ
Fakülte içindeki eğitimlerden de söz eden Karaman, şu şekilde konuştu: “2009 yılında bakmaya başladığımız hasta sayısı gün geçtikçe artmaya başladı. Randevu sürelerindeki uzunluk açısından diğer fakültelerle aramızda bir fark yok. Aynı sorunlar diğer illerde de var. Hedefimiz 120 adet diş ünitesi açmak. Yeni cihazlarla fakültemizi donatmaya devam edeceğiz. 
 
2013`TE ÇİFT DÜĞÜN
İstediğimiz cihazlar çok pahalı. Cihazların alımı için Kalkınma Bakanlığı`ndan fonlar geldi bu yüzden de kendi bütçemize çok fazla dokunmadık. Bununla birlikte yıl içinde hem yurt içinde hem de yurt dışında bilimsel aktiviteler yapıyoruz. Alanında uzman hocalarımızdan seminerler alıyoruz. 2013 yılındaki bahar şenliği ve mezuniyet törenlerimizle çifte düğün yapacağız.”
 
ÖNCE İNSAN OLUN
Son olarak sözlerine “Öğretim üye kadromuz genişledi ve bir uzmanlık programı açtık. Bilimsel anlamda üretkenliğimizi artırdık. Kaliteli sağlık hizmeti sunmaya çalışıyoruz” ifadelerini ekleyen Karaman, öğrencilerine önce insan olmaları gerektiğini hatırlatarak konuşmasını tamamladı. Karaman`ın ardından  söz alan diş hekimleri odası başkanı Nilgün Özyuva, şimdiki öğrencilerin çok şanslı olduğunu belirterek rektör ve dekanların öğrencileriyle yakından ilgilendiğini kaydetti. 
 
İYİ HEKİM OLUN
KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu, öğrencilere başarılar dileyerek, “Diş hekimliği fakültesi ile başkanımız Karaosmanoğlu ve eşi arasında duygusal bir bağ oluştu. KOÜ, ulusal ve uluslararası alanda yer alan bir üniversite. Siz öğrencilerimiz, inşallah ülkemize iyi birer diş hekimi olursunuz” şeklinde konuştu.
 
KUTSAL BİR GÖREV
Başkan Karaosmanoğlu ise öğrencileri kendilerine model olarak alabileceklerini belirterek şunları söyledi: “Her şeyden önce insan sevgisi ve çalışma aşkı bireyde olduğu zaman o insan her kapıyı açabilir. Diş hekimliği çok kutsal bir meslek. İnsanın sağlığında çok önemli bir yere sahip olan bir alanda görev yapacaksınız. Fakültemiz de size bu konuda en iyi olabilmeniz için hem eğitim hem de sağlık alanında hizmet verecek.
 
ULAŞIM ÇÖZÜM
Başta rektörümüzü, dekanımızı ve yardımcılarını tebrik ediyorum. Kısa sürede çok büyük bir yol aldılar. Ulaşım konusunda ise öğrencilerin sıkıntılarını dinledikten sonra illaki buna bir çözüm buluruz. Sizlerin her zaman yanında olacağız. En güzel dişler, buradan mezun olan öğrenciler tarafından yapılacak. Yeter ki siz önce insanlığınızı koruyun çünkü her şey para değil.”
 
BEYAZ ÖNLÜK
Törende son olarak Post Core Grubu tarafından bir müzik dinletisi gerçekleştirildi. Müzik sunumunun ardından okulda başarı gösteren öğrencilere onur belgeleri tek tek takdim edildi. Tören sonunda ise 3. sınıftan 42 öğrenciye beyaz önlükleri hocaları tarafından giydirildi. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ