KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
420 daire sahibini buldu
420 daire sahibini buldu
Güncel
04 Aralık 2010 Cumartesi 16:33
  • 2250
  • 6

420 daire sahibini buldu

Kent Konut’un yaptığı Başiskele Bahçekent Konutları’nda hak sahipleri, Antikkapı’da gerçekleştirilen kura çekimiyle dairelerine kavuştu

Büyükşehir Belediyesi`ne bağlı Kent Konut`un alt gelir grubuna yönelik yaptığı Başiskele Bahçekent Konutları`nda hak sahiplerinin daireleri Antikkapı Restaurant`ta çekilen kurayla belirlendi. 420 kişi daha dairelerinin anahtarlarını teslim aldı. 4 yılda 3 bin 295 konutun yapımını tamamlayan Kent Konut, 2 bin 205 tanesini 2011 yılında teslim etmek üzere toplam 4 bin 151 konutun yapımını sürdürüyor.
 

KATILIM YOĞUN OLDU
Antikkapı`da gerçekleştirilen kura çekimine Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AKP Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Kent Konut Genel Müdürü Metin Kalafat, Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, Kent Konut Genel Müdür Yardımcısı Ali Alparslan, Büyükşehir Başkan Yardımcısı Ömer Polat ve çok sayıda hak sahibi katıldı. Kurayla belirlenen 420 talihliye dairelerin anahtarları protokol üyeleri tarafından verildi.
 

ALT GELİR GRUBU İÇİN
Kocaeli`de en az bir yıldır ikamet eden, kendisi ya da eşi üzerinde hiç evi olmayan alt gelir grubuna yönelik olarak satışa sunulan konutlar için 3 bin kişi başvuruda buluşmuştu.  35 blok halindeki 2+1, 75 metrekareden oluşan 610 dairenin hak sahipleri kurayla belirlenmişti. Büyükşehir daha önce zemin ve bahçe katlardan hak sahibi olan 190 kişinin dairelerini kurayla sahiplerine teslim etmişti. Geriye kalan 420 daire sahiplerine teslim edildi.
 

İNŞAATTA SONA GELİNDİ
Diğer yandan eşsiz doğası ve muhteşem deniz manzarasıyla Körfez`i kuşbakışı gören Yuvacık Bahçekent Konutları`nın inşaatında hızla sona yaklaşılıyor. Yeşilin ve mavinin tüm güzelliğiyle bir arada bulunduğu 35 bloktan oluşan Bahçekent, çevre düzenlemesi ve içerisindeki sosyal tesis alanıyla da tüm beklentileri karşılayacak. Ayrıca konutların bulunduğu alan minibüs yolu güzergâhında bulunduğu için Bahçekent`e ulaşım kolaylıkla sağlanıyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ