KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8095 TL
  • 6.6153 TL
  • 7.4129 TL
Kocaeli Zirve
45 milyon Kocaeli’yi terk ettiriyor!
45 milyon Kocaeli’yi terk ettiriyor!
Güncel
08 Aralık 2012 Cumartesi 09:15
  • 3347
  • 6

45 milyon Kocaeli’yi terk ettiriyor!

Milli Piyango İdaresi yılbaşı gecesi 45 milyon TL verecek. Hayalleri büyük olan Kocaelililer ise bu para kendilerine çıkması halinde kenti terk etmeyi düşünüyor

Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü yılbaşı biletlerini 1 Aralık`ta satışa çıkardı. Daha ilk günden yüzlerce insan talih kuşu kendi başlarına konar diye bilet aldı, almaya da devam ediyor. Büyük ikramiye 45 milyon TL, yani eski parayla 45 trilyon.

Ayrıca 1 adet 5 milyon lira, 1 adet 1 milyon, 10 adet 500 bin, 50 adet de 100 bin lira dağıtılacak. Tam bilet 40 liradan, yarım bilet 20 liradan, çeyrek biletler ise 10 liradan satılıyor. 
Az buz bir para değil. Bir düşünün 45 milyon çıksa insan neler yapmaz ki? Bir kere hepimiz geleceğimizi garanti altına alırız. Sonra araba ev, yat, kat ve daha pek çok hayalimizi yerine getiririz değil mi? Fakirlere yardım etmesi de cabası...
İşte bu hayaller için 31Aralık gecesini bekleyeceğiz. Yılbaşı gecesi çekilecek olan ikramiye için Kocaelili hemşerilerimizin hayallerini sorduk.
‘45 milyon TL size çıksa ne yapardınız?` dedik.
Dünyayı dolaşmak isteyenlerden tutunda iş kurup geleceğini garanti altına almak isteyenlere kadar pek çok kişiyle karşılaştık.
Ama bu hayallerin en ilginci Kocaeli`yi terk etme isteği. Evet, ikramiye kimse çıkarsa Kocaeli`de kalmayacak ve bizler de ‘Bir Milli Piyango milyonerimiz var` diye sevinemeyeceğiz. Hevesimiz kursağımızda kalacak. Çünkü insanlar Kocaeli`nin kirli havasından, sanayisinden bıkmış. Daha yaşanabilir bir kente gitmeyi tercih ediyor.
İşte sokak söylemişimizin ayrıntıları....
 

KOCAELİ`Yİ TERK EDERİM

Emine Topal (42, esnaf)
Daha bilet almadım ama kesinlikle en yakın zamanda alacağım. Benim şansım pek yok, yine de daha ikramiye çıkmadan hayaller kurdum. Eğer 45 milyon bana çıkarsa ilk işim Kocaeli`yi terk etmek olacak. Sessiz sedasız bir yerde şansıma çıkan parayla hayatımı sakinlik içinde geçireceğim. Ama ilk olarak tabi yakınımdaki insanlar olmak üzere fakire, garibana yardım edeceğim.
 
 
 

HAYALİMİZ DÜNYA TURU

Eda Çalışkan–Merve Olgun (Öğrenci)
Biz çok samimi iki arkadaşız. Eğer 45 milyon bize çıkarsa birlikte özel okula gider ve eğitimimizi tamamlarız. Sonra geriye kalan parayla de hayalimiz olan dünya turunu gerçekleştiririz. 
 
 
 

KÜLTÜR MERKEZİ KURARIM

İlker Girgin (31, esnaf)
Şansıma güvenerek bir bilet aldım. Herkes gibi ben de ikramiyenin bana çıkmasını hayal ediyorum. Eğer çıkarsa ilk başta kendi işimi büyüteceğim. Daha büyük bir iş yeriyle daha fazla insana hizmet edeceğim. Böylelikle daha fazla insan ekmek parası kazanacak. Kocaeli`ye bir tane de kültür merkezi kurarım belki de adı Girgin Kültür Merkezi olur.
 

DÜNYAYI GEZERİM

Seval Bal (44, esnaf)
Bilet almayı şimdi düşünmedim ama herkes gibi ben de ‘belki bana çıkar` düşüncesiyle bilet alacağım. Eğer 45 milyon bana çıkarsa Kocaeli`yi terk etmekle kalmayacağım, Türkiye`yi de terk edeceğim. Dünyayı gezip, kafama göre paranın keyfini çıkarırım. Hayatımda hep çalıştım. Çıkan parayla da artık çalışmak yerine hayatımı yaşamaya bakarım.
 
 
 

BORSA OYNARIM

Sali Yıldırım (59, esnaf)
Eğer 45 milyon bana çıkarsa ilk olarak gider borsa oynarım. Kazandığım parayla sevdiğim şeyleri yaparım. Paranın keyfini çıkarırım. Çevremde yardıma muhtaç insanlara da yardım eder, onların hayallerini de gerçekleştiririm.
 
 
 

HOLDİNG KURARIM

Güven Turan (44, esnaf)
Daha bilet almadım ama bugünlerde alacağım. Her yıl alıyorum ama birşey çıkmıyor. Belki bu yıl talih kuşu benim başıma konar. Eğer bana çıkarsa bir holding kurarım ve başına geçerim. İşlerimi büyütür, hayatımı para içinde geçiririm. Sürekli esnaf olarak kalmak istemiyorum.
 
 
 

BURADA İŞ YAPMAM

Hüseyin Bal (40, esnaf)
Eğer 45 milyon bana çıkarsa onu harcamakla uğraşmam. Aksine o parayı nasıl ikiye katlarım onu düşünürüm. Bunun için gerekli yerlerden bilgi alır büyük bir iş yeri kurarım. Bunu nerde olacağını bilmiyorum ama Kocaeli`de olmayacağı kesin. Buradan çıkıp daha büyük, daha etkin bir şehir de belki de yurt dışında bu hayalimi gerçekleştiririm.
 
 
 

İYİ ARABALAR VE TATTİLER...

Buse Cansız (18, kafe çalışanı)
Daha bilet almaya vaktim olmadı. Ama 45 milyon bana çıkarsa ilk olarak büyük büyük siteler kurarım. Parayı çeviririm. Sitelerden gelen kiralarla birlikte hayatımı daha kolay ve daha düzenli bir şekilde devam ettiririm. Kendimi en iyi arabalar ve en güzel tatillerle ödüllendiririm. 
 
 
 

SANATA HARCARIM

Murat Gürtay (40, eğlence müdürü)
İkramiye bana çıkarsa ilk olarak paraya ihtiyacı olan vatandaşlara yardım ederim, benim gibi onları da mutlu ederim. Tabiki daha sonra hayalim olan bir sanat gösterisi merkezi kurarım. Kalan boş vaktimde de dünyayı gezerim. Farklı insanlar tanır hem sevdiğim mesleği yapar hem de hayatın tadını çıkarırım. 
 
 
 

HEMEN HARCAMAM

Fikri Şenses (45, esnaf)
Eğer aldığım bilete 45 milyon çıkarsa ilk olarak bir iş yeri açarım ve orada muHtacı olan insanları yetiştirir, çalıştırırım. Hem ben mutlu olurum hem de çalıştırdığım insanlar da aileleriyle mutlu olur. Parayı da hemen harcamam çünkü para kazanmanın zor olduğunu biliyoruz.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ