KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
5 bin 500 kişi cebine indirdi
5 bin 500 kişi cebine indirdi
Güncel
08 Aralık 2009 Salı 13:20
  • 1171
  • 0

5 bin 500 kişi cebine indirdi

Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan ‘KocaeliCepte’ uygulamasını 2 ayda 5 bin 500 kişi cebine indirdi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Strateji Geliştirme Dairesi tarafından başlatılan “KocaeliCepte” projesine ilgi büyük. Proje başladığından bu yana 2 ayda yaklaşık 5 bin 500 kişinin cep telefonuna indirdiği uygulamayla Büyükşehir Belediyesi`nin hizmetlerine mobil teknolojiyle ulaşılıyor. “KocaeliCep`te” projesinde Kocaelililer en çok İZGAZ ve İSU borç bilgilerini, güncel haberleri, sinemaları, hava durumunu, finans bilgileri, ihale ilanlarını ve şehir kameralarını sorgulayarak bu bilgilere anında ulaşıyor.
 

JAVA YETERLİ
“KocaeliCepte” uygulamasından yararlanmak isteyen Kocaelililer`in herhangi bir GSM operatörüne abone olmaları gerekmiyor, uygulama için sadece java destekli ve internet ayarları yapılmış bir cep telefonuna sahip olmak gerekiyor.  “KocaeliCepte” projesiyle vatandaşlar günlük hayatta ihtiyaç duyabileceği tüm bilgilere kısa sürede ulaşıyor. Projeyle İSU ve İZGAZ borçları sorgulanabiliyor, Çözüm Masası`na öneri ve şikâyet gönderilebiliyor. Hatta vatandaşlar bu şikâyetlere cep telefonlarından çekecekleri fotoğrafları da ekleyebiliyor. 
 

 VAPUR SAATLERİ
“KocaeliCepte” uygulaması bu özelliklerinin yanı sıra vapur saatlerini, hava durumunu, nöbetçi eczaneleri, haberleri, spor haberlerini, duyuruları ve etkinlikleri ayrıntılı olarak sunuyor. Vatandaşlar, cep telefonlarından uygulamayla nereden nereye bilgilerini girerek hangi iskeleye gitmek istediklerini yazarak, vapur kalkış ve varış saatlerini öğrenebiliyor. Ayrıca Kocaeli`deki tüm sinema salonları, filmler ve seans bilgileri “KocaeliCepte” uygulaması üzerinden takip edilebiliyor.


‘MOBİL` YAZ 4141`E GÖNDER

“KocaeliCepte uygulaması” SMS ve bluetooth yöntemleriyle Kocaeli halkına dağıtılıyor. Uygulamanın yükleneceği telefonların java destekli ve internet ayarlarının yapılmış olması gerekiyor. Vatandaşlar, 4141`e ‘mobil` yazarak mesaj gönderdiklerinde uygulamayı cep telefonlarına indirebiliyor. Ayrıca Cumhuriyet Parkı ve Belsa Plaza önündeki dev ekranlara kurulan sunucular üzerinden cep telefonlarında bluetooth`u açık olan vatandaşlar uygulamayı ücretsiz indirebiliyor.

HABERE AİT DİĞER RESİMLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ