KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
50 öğrenci kermesteki yemekten zehirlendi
50 öğrenci kermesteki yemekten zehirlendi
Güncel
22 Aralık 2011 Perşembe 15:54
  • 2382
  • 1

50 öğrenci kermesteki yemekten zehirlendi

Gebze Adem Yavuz İlköğretim Okulu Aile Birliği'nin düzenlemiş olduğu kermeste yemek yiyen 50'den fazla öğrenci zehirlendi. Zehirlenen öğrenciler hemen hastanelere kaldırıldı

Gebze Adem Yavuz İlköğretim Okulu Aile Birliği'nin düzenlemiş olduğu kermeste yemek yiyen 50'den fazla öğrenci zehirlendi. Öğrencilerin durumun fenalaşması üzerine okula çok sayıda ambulans sevk edildi,. Haberi alan veliler okul önüne toplandı. Zehirlenen öğrencilerin bir kısmı ayakta tedavi edildi, durumu ağır olanlar Gebze Fatih Devlet Hastanesi, Darıca Farabi Devlet Hastanesi ve özel hastanelere kaldırıldı. Velilerin bir kısmı çocuklarını kendi imkanlarıyla sağlık kuruluşlarına götürdü.
 

BASINA MÜDAHALE
Okulun aile birliği başkanı, bazı öğretmenler ve iki polis memuru, okulda çekim yapmak isteyen gazetecilere müdahale etmek istedi. Polis ve gazeteciler arasındaki gerginlik, Gebze İlçe Emniyet Müdürü Kadir Demir'in telefonla yaptığı müdahale ile son buldu. Veliler, gazetecilerin görüntü almasına engel olanlara tepki gösterdi. Olayın örtbas edilmesi istendiğini ileri süren veliler, basının çalışmasına engel olunmamasını istedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ