KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6871 TL
  • 6.3796 TL
  • 7.0960 TL
Kocaeli Zirve
6 bin işçi greve çıkacak
6 bin işçi greve çıkacak
Güncel
15 Aralık 2010 Çarşamba 16:10
  • 1584
  • 3

6 bin işçi greve çıkacak

Birleşik Metal-İş Sendikası, MESS’in düşük ücret ve esnek çalışma koşullarını dayatan TİS sözleşmesine imza atmama kararı aldı. MESS geri adım atmazsa grev olacak

Birleşik Metal-İş Sendikası TİS Komisyonu geçtiğimiz cumartesi günü yaptığı toplantıda MESS`in düşük ücret ve esnek çalışma koşullarını dayatan TİS sözleşmesine imza atmama kararı aldı. MESS geri adım atmazsa metal işçileri greve gidecek. Yaptıkları toplantı hakkında bilgi veren Birleşik Metal-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Hami Baltacı, Türk Metal Sendikası`nın imzaladığı saat ücretlerine yüzde 5.35 zammı kabul etmeme kararı aldıklarını söyledi.
 

GREV YOLDA
Baltacı, “Teklif edilen ücret zammı işçiler arasında zaten var olan uçurumu daha da fazlalaştıracak. Çıplak net olarak 34 TL ile 64 TL arasındaki zammı reddediyoruz. Metal işçileri mücadelenin ikinci evresine girmiştir. Şimdi arabulma süreci başlayacak. Önümüzdeki haftalarda atanacak arabulucuyla da bir çözüm sağlanmazsa bu grev olacak demektir” dedi. Baltacı, MESS geri adım atıp metal işçileri lehinde karar almazsa Kocaeli`de Birleşik Metal-İş üyesi 6 bin metal işçisinin greve çıkacağını söyledi.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ