KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8316 TL
  • 6.5108 TL
  • 7.5663 TL
Kocaeli Zirve
TP’de İl ve İzmit ilçe gençlik kolları başkanları değişti
TP’de İl ve İzmit ilçe gençlik kolları başkanları değişti
Siyaset
22 Nisan 2010 Perşembe 11:57
  • 3093
  • 10

TP’de İl ve İzmit ilçe gençlik kolları başkanları değişti

Türkiye Partisi’nden istifa eden il ve İzmit ilçe gençlik kolları başkanlarının yerine yenileri atandı

Türkiye Partisi İl Gençlik Kolları Başkanlık görevinden istifa eden Kadir Altay ve İzmit ilçe gençlik kollarından istifa eden Halil Serkan Konut`un yerine yeni başkanlar törenle atandı. İl binasında gerçekleştirilen atama töreninde il gençlik kolları başkanlığına, Kaptanlar İş Hanı`nın sahiplerinden Nihat Kaptan`ın yeğeni Muharrem Hacıalioğlu atandı. İzmit ilçe gençlik kolları başkanı ise mevcut ilçe gençlik kollarının siyasi işlerden sorumlu başkan yardımcısı Serdar Arı oldu.
 

ZEYTİNCİ`DEN YALANLAMA
Gençlere yetki belgeleri il başkanı Hüseyin Zeytinci tarafından verildi. Törende, il kadın kolları başkanı Nesrin Tuncel, İzmit ilçe başkanı Faruk Bostan, il ve ilçe yöneticileri ve çok sayıda partili hazır bulundu. İstifalarla ilgili açıklamalarda bulunan il başkanı Hüseyin Zeytinci, bazı yerel gazetelerde çıkan haberleri de yalanladı. Zeytinci, tüm ilçelerde istifalar olduğunu yazan gazetelerin olayı saptırdıklarını dile getirdi.
 

İLÇELERDEN İSTİFA YOK
İstifaların sadece il ve İzmit ilçe gençlik kollarından ibaret olduğunu ifade ederek, şunları söyledi: “İl gençlik kolları başkanı Kadir Altay, bana istifasını bugün sabah sundu. İzmit ilçe gençlik kolları başkanı Halil Serkan Konut ise 3 gün önce istifa dilekçesini verdi. Ben de istifaları kabul ettim. Kadir Altay`la herhangi bir küslüğümüz yok, kendisi bizim hala üyemiz. Kocaeli Üniversitesi işletme bölümünde 3. sınıf öğrencisi olan Altay, aynı zamanda ticaretle uğraşıyor.
 

KENDİSİNE KIRGIN DEĞİLİZ
Kendisi bize okul, iş ve siyaseti aynı anda yürütemediğini dile getirdi. Bizde onu daha fazla üzmek istemedik. Hiç bir kırgınlığımız yok, her zaman yanındayız. Yerine atadığımız Muharrem Hacıalioğlu ise Kocaeli`nde yetişmiş, düzgün karakterli bir arkadaşımız. Çok sevdiğim abim Nihat Kaptan`ın da yeğeni, partimize çok şey katacağına inanıyorum. İzmit ilçe başkanlığına getirilen Serdar Arı da partimizde aktif rol alan birisiydi. Onun da partimize katkısı büyük olacak.
 

GÖREVDEN ALACAKTIK
Bundan sonraki süreçte, il gençlik kollarında yeni bir yapılanmaya gidilecek. İlçelerden de yönetime takviye yapılacak. Mevcut yönetimde eksilme olmayacak.” İzmit İlçe Başkanı Faruk Bostan ise, ilçe gençlik kolları başkanı Serkan Konut`un istifasını değerlendirerek, şunları söyledi: “Kendisi zaten partimizde aktif bir siyaset izlemiyordu. Bize çalışkan insanlar lazım. O istifa etmeseydi, zaten 15 gün sonra falan görevden alacaktık. Yeni arkadaşımız Serdar Arı, her programımda yanımda oldu. Kendisinin benden daha aktif bir siyaset izleyeceğine inanıyorum.”

 

İl gençlik kolları başkanı Muharrem Konut
1977 İzmit doğumlu. Evli. Kaptanlar İş Hanı`nın sahiplerinden Nihat Kaptan`ın yeğeni. Yaklaşık 15 yıl önce il siyasi deneyimini eski ANAP`ın il gençlik yönetiminde yer alarak yaşadı. Ticaretle uğraşıyor.


İzmit ilçe gençlik kolları başkanı Serdar Arı

1979 İzmit doğumlu. Evli ve 1 kız çocuğu babası. Özel bir şirkette çalışıyor. İlk siyasi tecrübesini AKP Tavşantepe Mahalle Temsilciliği yönetiminde yer alarak gerçekleştirdi. Son olarak, TP İzmit İlçe Gençlik Kolları Siyasi İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyordu.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ